Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: Roboty na A2 ruszą z końcem lipca

0
Podziel się:

Poszukiwany jest wykonawca, który za rozsądne pieniądze dokończy budowę autostrady.

Tusk: Roboty na A2 ruszą z końcem lipca
(kprm.gov.pl)

Premier zapowiedział, że jeszcze w lipcu ponownie ruszy budowa autostrady A2 łączącej Łódź i Warszawę. Kilka tygodni temu z budowy wycofało się chińskie konsorcjum, przez co termin oddania autostrady był zagrożony.

aktualizacja: 15:40

- _ Z końcem lipca już na 100 proc. roboty powinny ruszyć. Dla mnie jest w tym sensie drugorzędne kto, byleby nie przesadzić z nową ceną i byleby terminy były wreszcie realistyczne _ - powiedział Donald Tusk. Jednocześnie zapewnił, że do czasu rozpoczęcia Euro 2012 odcinek z Łodzi do Warszawy będzie przejezdny.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

(Źródło: IAR)

Premier dodał, że szykowany jest wykonawca, który za _ rozsądne pieniądze dokończy budowę _. - _ Dziś trudno powiedzieć, że będzie to COVEC _ - stwierdził szef rządu. Jak dodał, że jeśli oczekiwania finansowe chińskich wykonawców będą przesadne to zostaną znalezieni tańsi krajowi.

Prace stanęły, bo chiński wykonawca - firma COVEC - nie płaci polskim firmom. Opozycja mówi o eurokompromitacji, a minister Grabarczyk zapewnia, że bez względu na to, kto dokończy budowę, kibice dojadą autostradą na mecze Euro 2012.

COVEC zobowiązał się, że wybuduje dwa - odcinki A2 - za blisko 1,3 mld złotych. Do tej pory Chińczycy zapłacili podwykonawcom jedynie 124,76 mln zł. Do końca czerwca planowali jest przekazać kolejne 50 mln zł. Konsorcjum zalegało z wypłatą wynagrodzeń za wykonaną pracę. Sfrustrowani podwykonawcy postanowili przerwać prace, a to zwróciło uwagę rządzących i mediów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t141154.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/co;dalej;z;a2;analizuja;oferte;chinczykow,114,0,849266.html) Co dalej z A2? Analizują ofertę Chińczyków Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygląda się propozycjom firmy Covec. Zdaniem ekspertów to Chińczycy mają mocne atuty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t141255.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/budowa;a2;chinczycy;nadal;nie;dali;odpowiedzi,159,0,847007.html) Budowa A2: Chińczycy nadal nie dali odpowiedzi Covec ma czas do czwartku, by przedstawić plany, które będą uwzględniały harmonogram spłat zobowiązań wobec podwykonawców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t80243.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zablokowali;droge;chca;pieniedzy;za;a2,55,0,842039.html) Zablokowali drogę. Chcą pieniędzy za A2 Podwykonawcy, budujący autostradę A2 na odcinku Stryków-Konotopa, twierdzą, że nie maja nawet paliwa, by dojechać na plac budowy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)