Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tusk: Rosja pręży muskuły, trzeba ją zatrzymać

0
Podziel się:

Szef rządu zapowiedział zdecydowane kroki Europy, mimo że brakuje zgody co do postępowania wobec Rosji wśród państw Unii.

Tusk: Rosja pręży muskuły, trzeba ją zatrzymać
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Premier Donald Tusk zapowiada _ brak akceptacji _ Zachodu dla działań Rosji. W czwartek w tej sprawie ma się zebrać Unia Europejska.

Szef rządu zapowiedział w programie _ Tomasz Lis na żywo _ w TVP 2 zdecydowane kroki Europy, mimo że brakuje zgody co do postępowania wobec Rosji wśród państw członkowskich Unii. Według premiera, Rosja musi odczuć brak akceptacji _ za to, co już zrobiła _, a nie dopiero w przyszłości, za to co może zrobić. _ Werbalnie taka gotowość dzisiaj w Europie powstaje, dojrzewa _ - mówił szef rządu.

Zdaniem premiera, groźba konfliktu na Krymie jest realna. Teraz trzeba zrobić wszystko, by do niego nie doprowadzić - mówił szef rządu. W opinii Donalda Tuska, Rosja nie może pogodzić się z rozwojem sytuacji na Ukrainie, po odsunięciu Wiktora Janukowycza. Jak mówił, niepodległa i stabilna Ukraina, z opcją proeuropejska jest trudna do zaakceptowania dla prezydenta Putina i jego ekipy, _ dla dzisiejszej Rosji - mówiąc krótko _.

Donald Tusk odniósł się też do domniemanych słów kanclerz Angeli Merkel o Władimirze Putinie. Według _ New York Times _, niemiecka kanclerz po rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji miała stwierdzić, że stracił on kontakt z rzeczywistością.

Donald Tusk rozmawiał z kanclerz Merkel po jej rozmowie z Putinem i odniósł wrażenie, że była bardzo przygnębiona konwersacją z gospodarzem Kremla.

Zdaniem premiera, Rosja tylko pręży muskuły, a tak naprawdę wiele straciła na ostatnich wydarzeniach. Chodzi głównie o zmianę postrzegania tego kraju, w którą zainwestowano w trakcie igrzysk w Soczi. Plan zmiany wizerunku się nie powiódł - mówił premier Tusk.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)