Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: Umowy śmieciowe na razie bez zmian

0
Podziel się

Rząd nie przewiduje też w najbliższych miesiącach zmian dotyczących tzw. umów śmieciowych.

Tusk: Umowy śmieciowe na razie bez zmian
(Piotr Blawicki/East News)
bErHPuCt

_ Praca nad nową Ordynacją podatkową to zadanie na lata, nie na miesiące _- powiedział na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Jak mówił rząd nie przewiduje w najbliższych miesiącach zmian dotyczących tzw. umów śmieciowych.

Tusk odpowiadał na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu na pytanie o to, kiedy będzie gotowy projekt nowego kodeksu podatkowego, którego przygotowanie zapowiedział Mateusz Szczurek po powołaniu na stanowisko ministra finansów.

_ Jeśli chodzi o komunikaty dotyczące pracy nad Ordynacją podatkową, to jest za wcześnie, musicie państwo być cierpliwi. Minister Szczurek bardzo otwarcie mówił o tym - i to jest oczywiście prawda - że to jest zadanie nie na miesiące, tylko na lata _ - powiedział Tusk. Zdaniem premiera minister Szczurek _ jest w tym wieku, że jego stać na taką perspektywę _.

bErHPuCv

_ Ja nie będę go popędzał, bo nie należy się spodziewać w roku 2014 jakiś istotnych zmian podatkowych, jeśli chodzi o strukturę podatków _ - powiedział premier. Dodał, że na komunikat ministra finansów w tej sprawie trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.

Premiera pytano także o projekt oskładkowania tzw. umów śmieciowych. _ Tak, jak wspomniałem o tym wielokrotnie (...) przygotowując się do zmian w tej dziedzinie, musimy brać pod uwagę sytuację na rynku pracy. (...) My nie będziemy proponowali żadnych zmian, dopóki nie będziemy mieć pewności, że to nie wpływa negatywnie na rynek pracy (...). Nie przewidujemy tych zmian w ciągu kilku najbliższych miesięcy _ - poinformował premier.

bErHPuCW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)