Notowania

wiadomości
11.06.2005 14:08

Tymiński wypowiada teczkom wojnę

Stanisław Tymiński wezwał do zaprzestania walki na teczki. Jednocześnie kandydat na prezydenta zapewnił, że teczka, którą dysponował 15 lat temu przestała istnieć, a jej zawartość spalił. Stanisław Tymiński uważa, że teraz teczki stały się częścią gry politycznej i sposobem na niszczenie konkurencji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tymiński tłumaczył, że w sytuacji, kiedy nie można w 100 procentach stwierdzić prawdziwości danych, a dodatkowo została spalona większość najistotniejszych teczek najważniejszych agentów czy ich współpracowników, należy zamknąć ten rozdział.

Tymiński chce również, by wszystkie teczki z archiwów IPN-u przenieść do archiwów Pałacu Prezydenckiego i zamknąć je tam na 30 lat. Kandydat na prezydenta uznał też walkę z teczkami za jeden z priorytetów swojej kampanii wyborczej.

Tymiński podkreślił, że skłonny jest sprzedać swoją historyczną, czarną teczkę. Zapowiedział też, że ewentualne pieniądze ze sprzedaży przeznaczy dla najbardziej potrzebujących ludzi, a zwłaszcza dla dzieci.

Stanisław Tymiński jest kandydatem Ogólnopolskiej Koalicji Obywatelskiej OKO. Dwa podstawowe elementy jego kampanii to - jak deklaruje - doprowadzenie do poszanowania praw jednostki i osłona przed drapieżnym kapitalizmem.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz