Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.07.2009 08:11

Tysiąc stypendiów czeka na studentów

Na kierunkach zamawianych student może otrzymać tysiąc zł miesięcznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ed Yourdon)

*Jest jeszcze około tysiąca miejsc na bezpłatnych studiach na kierunkach technicznych, informatycznych i matematycznych. To tak zwane kierunki zamawiane, na które jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy. *

Najlepsi studenci takich specjalizacji - nawet połowa na roku - będą otrzymywać stypendium miesięczne w wysokości tysiąca złotych. Studia na deficytowych kierunkach dofinansowuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. _ Gazeta Prawna _ dodaje, że pomoc nie ma charakteru pożyczki i nie trzeba jej zwracać, jeśli zrezygnuje się z nauki.

Według gazety, najwięcej miejsc na kierunkach zamawianych jest na Politechnice Rzeszowskiej i na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca między innymi na Politechnice Wrocławskiej, Gdańskiej i Białostockiej.

* [ Student dużo kosztuje. To się zmieni? ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/student;duzo;kosztuje;to;sie;zmieni,255,0,489471.html )
* [ Uczelnie dostaną 380 mln zł na kierunki zamawiane ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/uczelnie;dostana;380;mln;zl;na;kierunki;zamawiane,215,0,483799.html )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz