Notowania

kryzys w hiszpanii
19.05.2011 11:14

Tysiące demonstrantów na ulicach Madrytu

Protestowali przeciwko partiom politycznym i temu, jak rząd radzi sobie z kryzysem gospodarczym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pomimo zakazu manifestacji w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi tysiące osób protestowały w czwartek w Madrycie przeciwko partiom politycznym i temu, jak rząd radzi sobie z kryzysem gospodarczym.

Od wczesnych godzin rannych tłumy zbierały się w sercu starego Madrytu - placu Puerta del Sol. Apelowano, by protest trwał do czasu wyborów samorządowych w ten weekend.

Rada miasta Madrytu zakazała demonstracji, tłumacząc że mogą one wpłynąć na niedzielne wybory.

Około 500 funkcjonariuszy oddziałów prewencji pilnowało manifestacji, lecz nie interweniowało.

Podobne demonstracje odbywały się w ostatnich dniach w Madrycie i innych hiszpańskich miastach, w tym Alicante, Walencji i Barcelonie. Protesty skierowane były nie tylko przeciwko socjalistycznemu rządowi, ale także przeciwko całej elicie politycznej.

W Hiszpanii co piąta osoba w wielu produkcyjnym jest bez pracy. Wśród młodzieży bezrobocie sięga 40 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t45488.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hiszpanie;bezrobocie;glownym;problemem,103,0,821095.html) Hiszpanie: Bezrobocie głównym problemem Rosnące bezrobocie jest głównym nieszczęściem dla około 83 proc. Hiszpanów. Na drugim miejscu Hiszpanie wskazują stan gospodarki, zaś na trzecim - klasę polityczną
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t86005.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/chinski;zastrzyk;dla;hiszpanskich;bankow,130,0,812930.html) Chiński zastrzyk dla hiszpańskich banków? China Investment Corporation zainwestuje sześć miliardów euro w hiszpański sektor bankowy. 3,3 mld euro będzie pochodziło od chińskich inwestorów.
Tagi: kryzys w hiszpanii, hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz