Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UE krytykuje weto rosyjsko-chińskie wobec rezolucji ws. Syrii

0
Podziel się:

Unia Europejska wyraziła ubolewanie z powodu weta rosyjskiego i
chińskiego w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wobec projektu rezolucji potępiającej krwawe represje w
Syrii i domagającej się końca reżimu prezydenta Baszara el-Asada.

UE krytykuje weto rosyjsko-chińskie wobec rezolucji ws. Syrii
(Roosewelt Pinheiro/Abr/CC/Wikipedia)
bESPIiMl

Unia Europejska wyraziła ubolewanie z powodu weta rosyjskiego i chińskiego w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wobec projektu rezolucji potępiającej krwawe represje w Syrii i domagającej się końca reżimu prezydenta Baszara el-Asada.

_ Głęboko ubolewamy nad tym, że z powodu powtórnego weta Rosji i Chin Rada Bezpieczeństwa nie była w stanie poprzeć apelu Ligi Arabskiej na rzecz globalnego procesu politycznego, którym kierowaliby Syryjczycy w warunkach wolnych od przemocy _ - oświadczyła w szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Zapewniła, że UE będzie dalej popierać wysiłki państw Ligi Arabskiej. W komunikacie potępiono krwawą rozprawę z przeciwnikami _ opresyjnego reżimu _ i zaapelowano do prezydenta Asada o natychmiastowe zaprzestanie masakry cywilów.

bESPIiMn

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz również potępił _ okropieństwa, jakich wobec cywilów dopuszczono się w Hims w imię reżimu syryjskiego _. Według źródeł opozycji syryjskiej w nocy na sobotę w Hims zginęło co najmniej 230 ludzi, a rannych zostało 700.

Schulz zaapelował do społeczności międzynarodowej, by się zjednoczyła w sprawie Syrii, przy czym apel ten dotyczył także Rosji i Chin, które w sobotę zawetowały rezolucję.

Czytaj w Money.pl o sytuacji w Syrii
Apelują o zakończenie represji. Poskutkuje? Liga Arabska po raz kolejny zaapelowała o zaprzestanie krwawej rozprawy z uczestnikami protestów w Syrii.
Chcą skandalu w Radzie Bezpieczeństwa? Ten projekt z pewnością go wywoła. Tak twierdzą Rosjanie
Krwawa masakra. Ponad 230 zabitych -_ Na ulicach jest wielu ludzi, którzy są ranni i potrzebują pomocy, ale nie możemy im pomóc _. Wśród ofiar były kobiety i dzieci.
bESPIiMO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)