Notowania

co2
23.08.2009 08:35

UE: Linie lotnicze muszą zmniejszyć emisję CO2

Unia opublikowała listę 4 tys. linii lotniczych, które muszą się dostosować do nakazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hyougushi/CC/Flickr)

*Unia Europejska opublikowała listę prawie 4 tys. linii lotniczych, a także producentów samolotów czy sił powietrznych, które muszą przyczynić się do walki ze zmianami klimatycznymi, ograniczając od 2012 roku emisję dwutlenku węgla. *

Od 1 stycznia 2012 roku wszystkie linie lotnicze działające na terenie UE - europejskie i spoza Europy - będą musiały zmniejszyć emisję CO2 do ustalonego poziomu. W 2012 roku ma to być 97 proc. średniej z lat 2004-2006, a w kolejnym roku - 95 proc.

W przeciwnym razie będą grozić im kary, gdy przybędą do któregoś z 27 krajów członkowskich UE. Zanieczyszczenia pochodzące z lotnictwa stanowią ok. 3 proc. emisji w Europie.

UE przyjęła nowe przepisy pomimo sprzeciwu większości krajów Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO) i Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).

Do 2010 roku linie lotnicze muszą przedstawić plany monitorowania emisji.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Klimatyczny impas w UE. Biedni nie chcą płacić ]( http://news.money.pl/artykul/klimatyczny;impas;w;ue;biedni;nie;chca;placic,65,0,459841.html )
Tagi: co2, linie lotnicze, ue, wiadomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz