Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE śladami ONZ nałożyła sankcje na Libię

0
Podziel się

Sankcje, zgodnie z oczekiwaniami obejmują embargo na sprzedaż broni do Libii.

UE śladami ONZ nałożyła sankcje na Libię
(PAP/EPA)
bEiLAuxx

Unia Europejska nałożyła sankcje na władze w Libie w odpowiedzi na krwawe tłumienie demonstracji i użycie wojsk przeciwko narodowi. Decyzję podjęła unijna rada ministrów do spraw energii.

Sankcje, zgodnie z oczekiwaniami obejmują embargo na sprzedaż broni do Libii, a także sprzętu, który może być użyty przeciwko demonstrantom. Poza tym Muammar Kaddafi wraz z 25 najbliższymi i czołowymi przedstawicielami libijskich władz ma zakaz wjazdu na teren Unii, a aktywa finansowe tych osób w europejskich bankach zostały zamrożone. Sankcje są więc podobne do tych, które wcześniej zatwierdziła Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Unia Europejska przyspieszyła w ostatnich dniach prace nad zatwierdzeniem sankcji, wcześniej przez prawie tydzień obserwowała krwawe wydarzenia w Libii, ograniczając się do oświadczeń potępiających użycie siły. Decyzja o sankcjach wymagała jednomyślności a do tej pory przeciwne były Włochy, obawiające się o kontrakty energetyczne swoich firm w Libii. Poza tym władze w Rzymie argumentowały, że dojdzie do masowego napływu imigrantów, a bezpieczeństwo Europejczyków w Libii będzie narażone.

bEiLAuxz
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t87179.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unia;potepia;kaddafiego;zada;sledztwa,79,0,785743.html) Unia potępia Kaddafiego. Żąda śledztwa Odpowiedzialni za przemoc muszą zostać ujęci i odpowiedzieć za swoje czyny - mówi Catherine Ashton.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t133773.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walki;w;libii;rebelianci;zestrzelili;wojskowy;samolot,232,0,785640.html) Walki w Libii. Rebelianci zestrzelili wojskowy samolot Przeciwnicy Muammara Kadafiego odparli atak sił lojalnych wobec pułkownika w pobliżu miasta Misrata.
bEiLAuya
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)