Notowania

gospodarka ukrainy
10.03.2014 14:09

Ukraina chce wejść do OECD. Bronisław Komorowski zapewnia o wsparciu

W ocenie prezydenta zreformowana gospodarka ukraińska może być groźnym konkurentem dla Polski. Nie przestraszymy się - zapewnia Komorowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Patryk Ptak/REPORTER)

Bez reform na Ukrainie nie będzie dobrych rozwiązań, także potrzebnych z punktu widzenia i bezpieczeństwa Polski i dobrego sąsiedztwa polsko-ukraińskiego - ocenił prezydent Bronisław Komorowski.

_ - Ukraina jest ważna dzisiaj, jako dostrzeżenie tego, jak można utracić szanse i jak trudno jest je odzyskiwać i jak wielkie zadanie czeka nas wszystkich we wspieraniu Ukrainy w procesie niełatwych reform, które ten kraj czeka _ - powiedział Komorowski podczas otwarcia konferencji _ Gospodarka konkurencyjnej Polski: rekomendacje reform _.

Prezydent poinformował, że Ukraina w ostatnich dniach zgłosiła wniosek o uruchomienie procedur prowadzących do członkostwa w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

_ - Mam świadomość, że OECD będzie się musiało tym problemem zająć. My jesteśmy członkiem OECD - to jest także i nasze zadanie. I sądzę, że należy ten wniosek potraktować - chciałbym bardzo potraktować - jako deklarację gotowości do głębokiego reformowania ukraińskiej gospodarki, ukraińskiej rzeczywistości _ - powiedział Komorowski. Dodał, że chciałby to potraktować, jako _ determinację w nadrobieniu straconego czasu _.

_ - I z tego punktu widzenia powinniśmy i będziemy wspierali Ukrainę. Ale jestem pewien, że również OECD dysponuje wielkimi, sprawdzonymi zespołami eksperckimi. Może być ważnym źródłem inspiracji dla Ukrainy _ - zaznaczył.

W ocenie prezydenta zreformowana gospodarka ukraińska może być groźnym konkurentem dla Polski. _ - Jeżeli sami mamy wolę budowania konkurencyjności, stawiania na konkurencyjność, to i takiej konkurencji się nie przestraszymy _ - podkreślił Komorowski.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: gospodarka ukrainy, oecd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz