Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina negocjuje z MFW wielką pomoc

0
Podziel się:

Pakiet kredytowego opiewa na 15-10 miliardów dolarów. Kijów przewiduje dalsze spowolnienie i stagnację w gospodarce.

Ukraina negocjuje z MFW wielką pomoc
(PAP/EPA)
bFeqMqSZ

Ukraina prowadzi rozmowy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w sprawie pożyczki na kwotę 15-20 miliardów dolarów. Poinformował o tym ukraiński minister finansów. Władze w Kijowie zapewniają, że wszyscy uchodźcy z Krymu otrzymają odpowiednią pomoc państwa.

_ - Ukraina, mając poważnie osłabioną gospodarkę przez długotrwałe zawirowania polityczne i niegospodarność, jest w trakcie negocjacji z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w sprawie pakietu kredytowego na 15-10 miliardów dolarów _ - powiedział Ołeksandr Szłapak.

Szef resortu finansów powiedział podczas rozmowy z dziennikarzami, że jego ministerstwo przewiduje dalsze spowolnienie i stagnację w gospodarce.

bFeqMqTb

Co z uchodźcami z Krymu?

Władze w Kijowie zapewniają, że wszyscy uchodźcy z Krymu otrzymają odpowiednią pomoc państwa. Liczba cywilów może sięgnąć 4 tysięcy. Tyle samo wojskowych jest zainteresowanych wyjazdem z półwyspu.

Dotąd 3608 mieszkańców Krymu zostało tymczasowo przesiedlonych na teren kontynentalnej Ukrainy. Najwięcej z nich wybiera zachodnie obwody: lwowski i iwano-frankowski. Uruchomiono specjalną linię telefoniczną, gdzie uciekinierzy mogą dowiedzieć się, jak i do kogo zwrócić się o pomoc. Około 500 dzwoniących interesowało się ewentualnym przesiedleniem.

Minister polityki społecznej Ludmyła Denysowa zapewniła, że każdy z uchodźców otrzyma pomoc, w tym dach nad głową.

bFeqMqTh

Według Ministerstwa Obrony, 4300 wojskowych z niemal 19 tysięcy służących na Krymie jest zainteresowanych kontynuowaniem służby w ukraińskiej armii. Obecnie ustalane są z Rosjanami szczegóły dyslokacji wojsk. Istnieje wstępne porozumienie dotyczące ewakuacji, wraz z bronią i techniką. Sama ilość amunicji to 36 tysięcy ton.
Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m299808.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;juz;rozdziela;ukrainskie;ziemie;szokujacy;list,169,0,1501609.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja już rozdziela ukraińskie ziemie. Szokujący list
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/2/m111362.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/unia;moglaby;w;ciagu;roku;zrezygnowac;z;rosyjskiego;gazu,202,0,1502922.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Unia może zrezygnować z gazu z Rosji"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m302030.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;wyrzucona;z;g8;to;przesadzone,137,0,1502857.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja wyrzucona z G8. To przesądzone
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/24/m75544.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraina;nie;zaplaci;wiecej;za;gaz;z;rosji,252,0,1502972.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ukraina nie zapłaci więcej za gaz z Rosji
bFeqMqTC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)