Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina podpisała porozumienie z Rosją

0
Podziel się:

Moskwa zdecydowała się w nowej umowie handlowej obniżyć ceny gazu dla Ukrainy i pożyczyć 15 mld dolarów.

Ukraina podpisała porozumienie z Rosją
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji widzi w Ukrainie strategicznego partnera. Władimir Putin mówił o tym rozpoczynając spotkanie z prezydentem Wiktorem Janukowyczem. W Moskwie od rana trwały rosyjsko-ukraińskie konsultacje międzyrządowe.

Rosja wesprze Ukrainę kwotą 15 miliardów dolarów. Moskwa zgodziła się również na obniżenie cen gazu dla Ukrainy z 400 dolarów za 1000 metrów sześciennych do 268,5 dolara. Przedstawiciele obu krajów podpisali również umowy o współpracy gospodarczej i handlowej.

Komentując podpisane dziś Moskwie porozumienia prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył, że nie widzi innej alternatywy dla swojego kraju, jak tylko ścisła współpraca z Rosją. Jak twierdzą uczestniczący w rozmowach rosyjscy ministrowie, Moskwa i Kijów uzgadniają warunki współpracy gospodarczej i handlowej. _ Nie mam żadnych wątpliwości, że Ukraina jest naszym strategicznym partnerem i sojusznikiem _ - oświadczył Władimir Putin. W odpowiedzi usłyszał od Wiktora Janukowycza, że najważniejsza dla Kijowa kwestia to zmiana warunków kontraktu gazowego.

_ Nie mogę nie poruszyć tradycyjnej już kwestii naszych spotkań, czyli tematu dotyczącego dostaw gazu. Mam nadzieję, że uda nam się uregulować tę kwestię _ - powiedział ukraiński prezydent. Z informacji, którymi dysponuje Polskie Radio, wynika, że stronie ukraińskiej najbardziej zależy na obniżce cen rosyjskiego gazu i uzyskaniu kredytu w wysokości około 15 miliardów dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)