Notowania

Ukraina w UE. Dziś ważne spotkania w Moskwie

Wicepremier Ukrainy Jurij Bojko udał się dzisiaj do stolicy Rosji, by omówić m.in. kwestie gazowe - podały źródła w rządzie ukraińskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Thierry Monasse/Reporter)
Na zdj. Jurij Bojko

Służby prasowe pierwszego wicepremiera Serhija Arbuzowa powiadomiły z kolei, że spotkał się on z ambasadorem UE Janem Tombińskim.

Na spotkaniu z przedstawicielem UE w Kijowie _ strona ukraińska poinformowała o niezmienności kursu na integrację europejską i w szczególności na stowarzyszenie z Unią Europejską _ - głosi oświadczenie służb prasowych wicepremiera opublikowane dzisiaj. Arbuzow i Tombiński uzgodnili, że odbędą się dalsze rozmowy w celu _ jak najszybszego ustalenia grafiku realizacji _ umowy o stowarzyszeniu.

Wczoraj wieczorem premier Ukrainy Mykoła Azarow oświadczył, że ukraińskie delegacje rządowe udadzą się dzisiaj na rozmowy do Brukseli i Moskwy, by zapewnić podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE na korzystnych dla Ukrainy warunkach, i by odnowić relacje handlowe z Rosją.

Później ambasador Ukrainy przy UE Kostiantyn Jelisiejew wyjaśnił, że do konsultacji związanych z przyszłym wdrożeniem umowy o stowarzyszeniu dojdzie dopiero wtedy, gdy obie strony się do nich przygotują. Obecnie kanałami dyplomatycznymi uzgadniany jest _ format i parametry _ rozmów - oznajmił Jelisiejew.

KE we wtorek nie potwierdziła środowej wizyty rządowej delegacji ukraińskiej w Brukseli. Maja Kocijanczicz, rzeczniczka szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton zapowiedziała, że strona unijna nie będzie rozpoczynać nowych rozmów z Ukrainą w sprawie tekstu już parafowanej umowy o stowarzyszeniu i strefie wolnego handlu z UE.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ukraina w unii europejskiej, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz