Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina w Unii Europejskiej. Jak wspólnota komentuje więzi handlowe z Rosją?

0
Podziel się:

Wicepremier Ukrainy Serhij Arbuzow zapewnił, że dla jego kraju jedynym wariantem jest ścieżka europejska.

Ukraina w Unii Europejskiej. Jak wspólnota komentuje więzi handlowe z Rosją?
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)
bEEDvQdN

Unia Europejska nie żąda od Ukrainy zrezygnowania z dotychczasowych umów handlowych z Rosją - powiedział unijny komisarz do spraw rozszerzenia Sztefan Fuele w Wilnie, gdzie przed rozpoczęciem szczytu Partnerstwa Wschodniego trwa forum biznesu Partnerstwa.

Fuele zapewnił, że umowy stowarzyszeniowe przyniosą _ ogromne _ korzyści gospodarcze państwom partnerskim UE. _ - Umowy stowarzyszeniowe nowej generacji przyniosą ogromne korzyści gospodarcze każdemu krajowi _ - oświadczył.

Wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) Wilhelm Molterer przekonywał na forum, że jeśli kraje PW przeprowadzą reformy polityczne i gospodarcze, to otworzy się dla nich europejski rynek, obejmujący 500 mln ludzi.

bEEDvQdP

_ - Końcową ofertą UE dla partnerów, którzy spełnią wymagania, jest pełny dostęp do rynku UE z pięciuset milionami konsumentów _ - mówił Molterer.

Wicepremier Ukrainy Serhij Arbuzow zapewnił, że dla jego kraju _ jedynym wariantem jest ścieżka europejska _. Przekonywał, że władze w Kijowie zrobiły wiele w ostatnich latach, a zwłaszcza w ostatnim półroczu, by zbliżyć Ukrainę do tego celu. _ - Ukraińcy potrzebują Europy _ - oświadczył.

Dyskusje podczas szczytu PW, który rozpocznie się dziś wieczorem, zdominuje zeszłotygodniowa decyzja Ukrainy o wstrzymaniu przygotowań do podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE. Wielu unijnych przywódców oczekuje, że w Wilnie uzyska od prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza wyjaśnienia w sprawie decyzji Kijowa. Umowy o stowarzyszeniu mają podczas szczytu parafować Mołdawia i Gruzja.

Czytaj więcej w Money.pl
Podpisz! Podpisz! - skanduje tłum w Kijowie Na ruszającym dziś szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, rozstrzygnie się przyszłość Ukrainy w Unii Europejskiej.
Janukowycz: Ukraina czeka na lepsze warunki - _ Nie chcę i nie pozwolę na to, póki stoję na czele państwa, aby Ukrainę ktoś poniżał _ - zaznaczył prezydent Ukrainy.
Rosja naciska Ukrainę. Unia naciska Rosję Fuele spotkał się w Brukseli z sekretarzem ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrijem Klujewem.
bEEDvQeq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)