Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina zamyka lokalne przejścia graniczne z Rosją i Białorusią

0
Podziel się:

Zdaniem rosyjskiej prasy, krok ten świadczy o kontynuacji wojny handlowej między Kijowem a Moskwą.

Ukraina zamyka lokalne przejścia graniczne z Rosją i Białorusią
(Reporter)
bEISdojp

W obawie przed afrykańskim pomorem świń Ukraina zamknęła lokalne przejścia graniczne z Rosją i Białorusią - podał dziennik _ Kommiersant-Ukraina _, podkreślając, iż krok ten świadczy o kontynuacji wojny handlowej między Kijowem a Moskwą.

_ Ani Rosja, ani Białoruś praktycznie nie dostarczają na Ukrainę wieprzowiny, dlatego też politycy przypuszczają, że decyzja Kijowa jest symboliczną odpowiedzią na ograniczenia handlowe ze strony Moskwy _ - czytamy.

Lokalne przejścia graniczne Ukrainy z Rosją i Białorusią zamknięto w środę wieczorem. Pozostały one otwarte dla ruchu pieszego mieszkańców terenów przygranicznych, natomiast pojazdy mogą pokonywać granicę wyłącznie przez duże punkty, wyposażone w sprzęt do kontroli sanitarnej.

bEISdojr

Deputowani Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy z komisji ds. międzynarodowych wskazują, że ograniczenia na granicy to reakcja na działania Rosji, która latem wprowadziła szczegółowe kontrole ukraińskich towarów, a w ostatnich dniach pozwalała sobie na nieprzyjazne wobec Kijowa wypowiedzi.

_ Kommiersant _ przypomina oświadczenie premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa, który ostrzegł w poniedziałek, że po planowanym na listopad podpisaniu umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE _ specjalne, partnerskie relacje (między Ukrainą a Rosją), które obowiązywały do tej pory, przestaną funkcjonować _.

_ Tak, będziemy się przyjaźnić i handlować. Ale będzie to taki sam handel, jaki prowadzimy z naszymi innymi partnerami - bez jakichkolwiek przywilejów. Niech spróbują (Ukraińcy) sprzedać swoje wyroby Europie _ - powiedział cytowany przez gazetę Miedwiediew.

Zdaniem posła ukraińskiej opozycji Wołodymyra Ariewa decyzja służb granicznych jego kraju o zamknięciu lokalnych przejść dla ruchu samochodowego jest dobrą odpowiedzią na kroki Rosji.

bEISdojx

_ Mamy do czynienia z jasnym przykładem wojny handlowej, którą zapoczątkowała Rosja. Dobrze, że zaczęliśmy jej odpowiadać i nie udajemy, że nic się nie stało. To, że przedmiotem ograniczeń jest wieprzowina, jest bardzo wymowne _ - powiedział Ariew w rozmowie z _ Kommiersant-Ukraina _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/m262253.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraina;przestanie;kupowac;rosyjski;gaz,72,0,1387592.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ukraina przestanie kupować rosyjski gaz? Z powodu wysokiej ceny rosyjskiego gazu Ukraina jest zmuszona zrezygnować z jego zakupu - oznajmił premier Mykoła Azarow.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/m202886.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/stosunki;rosja-ue;moskwa;przeciwna;ociepleniu;stosunkow;z;ukraina,230,0,1386214.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Moskwa nie chce zbliżenia Ukrainy i UE Chodzi o planowane podpisanie umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a Unią.
bEISdojS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)