Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraińscy prawnicy przygotowują odpowiedź dla Gazpromu

0
Podziel się:

Ukraińscy prawnicy przygotowują odpowiedź w sprawie żądania przez Gazprom
kwoty w wysokości 7 mld dolarów.

Ukraińscy prawnicy przygotowują odpowiedź dla Gazpromu
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)

Ukraińscy prawnicy przygotowują odpowiedź w sprawie żądania przez Gazprom kwoty w wysokości 7 mld dolarów, jako sankcji za nieodbieranie zakontraktowanej ilości gazu w 2012 roku - podała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

Ukraina liczy na porozumienie z Gazpromem w sprawie niedoboru gazu

Według relacji ukraińskiego ministra energetyki i przemysłu węglowego Eduarda Stawickiego, Ukraina wywiązuje się z kontraktu z rosyjskim Gazpromem._ - To oznacza, że Ukraina opłacała odebrany gaz w całości. Co dotyczy żądań finansowych, to prawnicy badają tę kwestię, by dać odpowiednią odpowiedź _ - powiedział Eduard Stawicki. Zapewnił też, że Ukrainie uda się porozumieć ze swoim rosyjskim partnerem.

W ubiegłym tygodniu, Gazprom wystawił państwowej spółce Naftogaz Ukrainy rachunek na 7 mld dolarów za to, że nie odbiera ona od Rosji takich ilości gazu, jakie przewidziano w kontraktach.

Ukraińska agencja UNIAN Gospodarka powołując się na wypowiedź analityka firmy konsultingowej RusEnergy, Michaiła Krutichina podała z kolei, że Rosja i Ukraina znalazły się w opozycji, w wyniku czego można spodziewać się takich problemów, jak całkowite wstrzymanie dostaw gazu na Ukrainę.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)