Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ułaskawienie Michaiła Chodorkowskiego ucieszyło Julię Tymoszenko

0
Podziel się:

Jej zdaniem więźniowie mają za kratami ogromny potencjał wewnętrznej swobody, dlatego Michaił Chodorkowski nie cieszy się z wolności fizycznej, a ze spotkania z rodziną.

Ułaskawienie Michaiła Chodorkowskiego ucieszyło Julię Tymoszenko
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)
bEJJwKwl

Była premier napisała do Chodorkowskiego list. Podkreśla w nim, że rozumie, co czuje teraz Michaił Chodorkowski.

Jej zdaniem, więźniowie mają za kratami ogromny potencjał wewnętrznej swobody, dlatego Michaił Chodorkowski nie cieszy się z wolności fizycznej, a cieszy się ze spotkania z rodziną, a także odczuwa wdzięczność w stosunku do tych, którzy w niego wierzyli i walczyli przez lata.

Julia Tymoszenko podkreśla, że będzie próbował on zmienić świat na mniej okrutny i sprawiedliwszy. _ Drogi Panie Michaile, niech Pan będzie wolny i odnosi sukcesy na tej drodze _- kończy swój list była premier Ukrainy.

bEJJwKwn

Michaił Chodorkowski spędził w więzieniu dziesięć lat, skazany za nieprawidłowości przy prywatyzacji, i wyszedł na wolność 20 grudnia na podstawie ułaskawienia prezydenta Władimira Putina.

Julia Tymoszenko jest więziona od 2011 roku. Została skazana za błędy proceduralne przy podpisywaniu umowy gazowej z Rosją w 2009 roku. Ukraińska opozycja i Zachód uważają ją za więźnia politycznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Chodorkowski chce do Szwajcarii Jak poinformowało szwajcarskie MSZ, Chodorkowski złożył wniosek o trzymiesięczną wizę Schengen w ambasadzie Konfederacji Szwajcarskiej w Berlinie.
Chodorkowski przestanie być symbolem Rosji? -_ Jego wpływ na ten kraj zmaleje do zera _ - uważa Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Chodorkowski: uwolnienie zawdzięczam wielu ludziom Na pierwszej od wyjścia z więzienia konferencji prasowej były prezes Jukosu zapowiedział, że nie będzie angażował się w politykę ani biznes, a zamierza działać społecznie.
bEJJwKwO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)