Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Umowa gazowa: Podpisanie jeszcze w tym tygodniu

0
Podziel się:

Aneks do polsko-rosyjskiej umowy jest już uzgodniony.

Umowa gazowa: Podpisanie jeszcze w tym tygodniu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremierzy Rosji i Polski, Igor Sieczin i Waldemar Pawlak w tym tygodniu podpiszą aneks do porozumienia międzyrządowego o dostawach gazu - podaje dziennik _ Kommiersant _, powołując się na rosyjskiego wiceministra energetyki Anatolija Janowskiego.

Gazeta informuje, że nieustalona jest wciąż cena dodatkowego gazu, który trafi do Polski. _ Polska domaga się rabatu, a Gazprom uważa, że nie ma do tego żadnych podstaw _ - przekazuje _ Kommiersant _.

Według cytowanego przez dziennik Janowskiego, aneks do porozumienia rządowego jest w całości uzgodniony i zostanie podpisany, gdy tylko Sieczin i Pawlak zsynchronizują swoje robocze harmonogramy. _ - Umowę podpiszemy w tym tygodniu _ - oświadczył wiceminister energetyki Rosji.

_ Kommiersant _ podaje, że _ potwierdził to także wicepremier Pawlak, dodając, iż po tym porozumienie międzyrządowe będzie w pełni odpowiadać wymogom drugiego pakietu energetycznego Unii Europejskiej _. _ W naszych uzgodnieniach uwzględnione są wszystkie niezbędne wymogi drugiego pakietu energetycznego UE _ - przytacza gazeta słowa Pawlaka.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t97439.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;bedzie;rozmawiac;z;rosjanami;o;energetyce,207,0,698575.html) Pawlak będzie rozmawiać z Rosjanami o energetyce Wicepremier weźmie udział w międzynarodowym Tygodniu Energetyki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t111362.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejny;termin;podpisania;umowy;gazowej;z;rosja,23,0,698903.html) Kolejny termin podpisania umowy gazowej z Rosją Komisja Europejska nie może jeszcze zatwierdzić umowy gazowej Polska-Rosja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t89048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ile;mamy;gaz;lupkowego;szacunki;na;wiosne,245,0,697333.html) Ile mamy gaz łupkowego? Szacunki na wiosnę W Polsce rozpoznanie złóż trwa obecnie w dwóch miejscach. Na Pomorzu i Lubelszczyznie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)