Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Umowa tranzytowa - twardo z Rosją

0
Podziel się:

Wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz zapowiada, że nie ustąpi więcej Rosjanom.

Umowa tranzytowa - twardo z Rosją
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Polska zapowiada zdecydowane stanowisko w rozmowach o umowie tranzytowej z Rosją. Po południu do Paryża na rozmowy ze stroną rosyjską udaje się wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz. Negocjacje rozpoczynają się dziś wieczorem.

Poprzednia umowa wygasła 15 stycznia, przez co na granicy białorusko-rosyjskiej utknęły setki polskich samochodów ciężarowych, które bez opłacenia mandatu nie mogły opuścić terytorium Rosji.

Polska nie zgadza się na rosyjskie zamiary zmniejszenia limitu ładunków, przewożonych między Unią a Rosją. Według nieoficjalnych informacji strona rosyjska chce przejąć polskie zlecenia transportowe z krajów Unii Europejskiej.

Wiceminister Jarmuziewicz stwierdził, że rozmowy są bardzo trudne. **

POSŁUCHAJ WICEMINISTRA INFRASTRUKTURY:

Wiceminister zapowiada, że będzie bronił polskiego stanowiska. - _ Nie pozwolę na to, jako polski minister, żeby to co nasi w warunkach gospodarki rynkowej wywalczyli przez sześć ostatnich lat, żeby w wyniku decyzji politycznych nam to odebrano _ - powiedział Jarmuziewicz.

Dzisiejszy _ Dziennik Gazeta Prawna _ pisze, że Polscy eksporterzy wysyłający towary do Rosji próbują ratować się przed bankructwem, wynajmując litewskich i białoruskich przewoźników.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t21667.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejka;tirow;na;granicy;ukrainsko-slowackiej,242,0,762098.html) Kolejka tirów na granicy ukraińsko-słowackiej W kolejce do przejścia granicznego w Użhorodzie oczekuje na odprawę 200 ciężarówek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t20216.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/na;rosyjskiej;blokadzie;tracimy;miliony,213,0,760277.html) Na rosyjskiej blokadzie tracimy miliony Rozmowy na temat nowej umowy tranzytowej rozpoczną się dopiero 31 stycznia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t21664.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tirowcy;koczuja;na;ziemi;niczyjej,152,0,761496.html) Tirowcy koczują na "ziemi niczyjej" 15 polskich ciężarówek utknęło na granicy rosyjsko-kazachskiej. To efekt sporu z Moskwą.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)