Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unia chce kupować ropę od syryjskiej opozycji

0
Podziel się:

Rządy państw Unii Europejskiej mają złagodzić w przyszłym tygodniu embargo na ropę naftową z Syrii.

Unia chce kupować ropę od syryjskiej opozycji
(Polaris/East News)
bEJXbrZx

Rządy państw Unii Europejskiej mają złagodzić w przyszłym tygodniu embargo na ropę naftową z Syrii, co ma pozwolić na jej zakup od syryjskiej opozycji - poinformowali w środę unijni dyplomacji, na których powołuje się agencja Reutera.

Na poniedziałkowym posiedzeniu unijni ministrowie spraw zagranicznych zgodzą się również na zniesienie restrykcji na sprzedaż syryjskiej opozycji sprzętu dla przemysłu naftowego i inwestowanie w ten sektor.

Złagodzenie tych restrykcji zostanie wdrożone tak, by wyeliminować jakiekolwiek kontakty biznesowe z reżimem prezydenta Baszara el-Asada.

bEJXbrZz

_ - Będzie pozwolenie na zakupy, kiedy władze państw UE je zaakceptują po konsultacjach z (opozycyjną) Narodową Radą Syryjską _ - poinformował jeden z unijnych dyplomatów.

We wrześniu 2011 r. UE zaostrzyła sankcje wobec Syrii, wprowadzając zakaz importu, kupna oraz transportu do krajów unijnych syryjskiej ropy naftowej oraz produktów pochodnych. Zakazem objęto również wsparcie finansowe i ubezpieczanie takich transakcji.

Sankcje były odpowiedzią Brukseli na represje stosowane wobec ludności cywilnej przez reżim Asada. Embargo na syryjską ropę nałożyły w sierpniu 2011 r. Stany Zjednoczone.

Czytaj więcej w Money.pl
Przedstawiciel UE zginął w Syrii Ashton w komunikacie wezwała wszystkie strony konfliktu, by podjęły niezwłoczne działania w celu zakończenia konfliktu w Syrii.
Nie kupowaliśmy ich ropy. Stracili 4 mld dol. Syryjski minister przyznał, że surowe międzynarodowe sankcje wobec sektora paliwowego Syrii kosztowały kraj około 4 mld dolarów.
Nakłaniali Turków do walki w Syrii Policja dowiedziała się, że _ radykalna islamska organizacja _ nakłania mężczyzn do przyłączenia się do syryjskich rebeliantów.
bEJXbsaa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)