Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unia wychodzi z dołka. Za rok PKB jak w 2008 roku

0
Podziel się:

- Instytucje i rynki finansowe muszą być rygorystyczniej niż dotąd nadzorowane i regulowane - mówi komisarz UE Olli Rehn.

Unia wychodzi z dołka. Za rok PKB jak w 2008 roku
(PAP/EPA)
bEKLkndx

_ - Europa wychodzi z największego od prawie stu lat kryzysu finansowego _ - stwierdził unijny komisarz do spraw gospodarczych i walutowych Olli Rehn.

Olli Rehn powiedział, że proces wychodzenia Europy z kryzysu jest mocny i osiągnął już rozmach, mimo wydarzeń w Afryce Północnej jak również w Grecji czy Irlandii. Potwierdzają to prognozy ekonomiczne.

_ - Oczekujemy, że w przyszłym roku w Unii Europejskiej osiągniemy poziom produkcji sprzed kryzysu, co oznacza, że przeskoczymy wreszcie te cztery, jakby nie było, zmarnowane lata kryzysu ekonomicznego i recesji. W przyszłym roku spodziewamy się powrócić do poziomu PKB z 2008 roku _ - powiedział Rehn.

bEKLkndz

Komisarz Oli Rehn przyznał jednak, że Europa wciąż ma dwie prędkości wychodzenia z kryzysu, a niektórym europejskim krajom będzie bardzo trudno wrócić na prostą ścieżkę. Rehn przyznał też, że bezrobocie w Europie maleje zbyt wolno.

Unijny komisarz przypomniał, że Wspólnota od wielu miesięcy opracowuje plany, które mają w porę ostrzec o zbliżającym się kryzysie i zapobiec zbytniemu zadłużaniu się krajów członkowskich.

- _ Instytucje i rynki finansowe muszą być rygorystyczniej niż dotąd nadzorowane i regulowane. Potrzebujemy znaczących zmian w koordynacji polityki ekonomicznej poszczególnych krajów Unii Europejskiej. W lipcu będziemy kończyć prace nad niespotykanym wcześniej wzmocnieniem zarządzania gospodarczego Unii Europejskiej, połączonym z pakietem ściślej określonych zasad fiskalnych a także sankcji _ - podkreślił komisarz do spraw gospodarczych i walutowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t91225.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia;ma;250;mld;euro;na;walke;z;kryzysem,178,0,758962.html) Unia ma 250 mld euro na walkę z kryzysem Unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych chce zdecydowanej walki z kryzysem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t139584.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bruksela;chce;ostrych;ciec;w;grecji;nie;ma;zgody,102,0,831334.html) Bruksela chce ostrych cięć. W Grecji nie ma zgody Lider greckiej opozycji odrzuca apele Unii Europejskiej o ponadpartyjne porozumienie w sprawie drastycznych oszczędności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86633.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;poza;strefa;euro;to;kombinacja;kryzysow;walutowego;i;bankowego,72,0,829768.html) Grecja poza strefą euro to kombinacja kryzysów walutowego i bankowego Zdaniem ekonomistów Polska straciłaby na rynkowych zawirowaniach.
bEKLknea
kryzys
wiadomości
KOMENTARZE
(0)