Notowania

mil
30.03.2009 19:23

UOKiK pozwie do sądu Bank Millennium

UOKiK złoży do sądu kolejny wniosek, tym razem przeciwko Bankowi Millennium. Zarzuca mu nieuczciwe praktyki rynkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów złoży do sądu kolejny wniosek, tym razem przeciwko Bankowi Millennium, w związku z nieuczciwymi praktykami rynkowymi stosowanymi przez ten bank - poinformowała w radio PiN Małgorzata Krasonodębska-Tomkiel, prezes UOKiK.

_ Mogę zdradzić na razie tylko, że kolejny pozew, który przygotowujemy i który powinien być wysłany do sądu (mam nadzieję, że to się uda jeszcze przed Wielkanocą), będzie dotyczył nieuczciwych praktyk rynkowych Banku Millennium _ - powiedziała Krasnodębska w radiu PiN.

* [ mBank nie chce wojny z UOKiK. Kredyty we frankach tanieją ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/mbank;nie;chce;wojny;z;uokik;kredyty;we;frankach;tanieja,238,0,439534.html )

_ Są to nieuczciwe klauzule umowne zawarte w umowach o kredyt hipoteczny, dotyczące m.in. problemów, które są zgłaszane masowo przez klientów banków w ostatnim czasie _ - dodała.

Raport Money.pl
*Co robić, gdy bank chce zmienić umowę kredytową * Bank może żądać wyższej marży lub ubezpieczenia. Klient jest bezbronny. Jedyne, co może zrobić, to spłacić cały kredyt i podziękować bankowi. W większości przypadków, to jednak nierealne rozwiązanie. Czytaj w Money.pl

W zeszłym tygodniu UOKiK skierował do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pozew przeciwko BRE Bankowi. Urząd kwestionuje zawartą w umowach na kredyty hipoteczne klauzulę stanowiącą, że bank może zmienić niektóre warunki umowy.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: mil, bre, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz