Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UOKiK pozwie do sądu Bank Millennium

0
Podziel się

UOKiK złoży do sądu kolejny wniosek, tym razem przeciwko Bankowi Millennium. Zarzuca mu nieuczciwe praktyki rynkowe.

UOKiK pozwie do sądu Bank Millennium
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEgHCeXV

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów złoży do sądu kolejny wniosek, tym razem przeciwko Bankowi Millennium, w związku z nieuczciwymi praktykami rynkowymi stosowanymi przez ten bank - poinformowała w radio PiN Małgorzata Krasonodębska-Tomkiel, prezes UOKiK.

_ Mogę zdradzić na razie tylko, że kolejny pozew, który przygotowujemy i który powinien być wysłany do sądu (mam nadzieję, że to się uda jeszcze przed Wielkanocą), będzie dotyczył nieuczciwych praktyk rynkowych Banku Millennium _ - powiedziała Krasnodębska w radiu PiN.

bEgHCeXX

_ Są to nieuczciwe klauzule umowne zawarte w umowach o kredyt hipoteczny, dotyczące m.in. problemów, które są zgłaszane masowo przez klientów banków w ostatnim czasie _ - dodała.

Raport Money.pl
*Co robić, gdy bank chce zmienić umowę kredytową * Bank może żądać wyższej marży lub ubezpieczenia. Klient jest bezbronny. Jedyne, co może zrobić, to spłacić cały kredyt i podziękować bankowi. W większości przypadków, to jednak nierealne rozwiązanie. Czytaj w Money.pl

W zeszłym tygodniu UOKiK skierował do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pozew przeciwko BRE Bankowi. Urząd kwestionuje zawartą w umowach na kredyty hipoteczne klauzulę stanowiącą, że bank może zmienić niektóre warunki umowy.

bEgHCeYy
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)