Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
citibank
20.11.2008 14:16

UOKiK sprawdza czy Citibank naciągał klientów

Chodzi o transakcje kartą dokonywane za granicą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, czy Citibank naciągał klientów! Sprawa dotyczy transakcji wykonywanych kartami kredytowymi za granicą.

Po powrocie do kraju klienci na wyciągach znajdowali zaskakująco wysokie kwoty. Bank przeliczał dolary po kursie o około 10 procent wyższym, niż kurs średni. To znaczy, że zakupy za 100 dolarów kosztowały prawie 30 złotych więcej, niż spodziewali się posiadacze kart.

POSŁUCHAJ:

    *

Rzecznik UOKiK-u Małgorzata Cieloch podkreśla, że na razie prowadzone jest postępowanie sprawdzające. Urząd nie bada, czy kursy walut były zawyżone, bo banki mają swobodę w ich ustalaniu. Dla UOKiK-u ważne jest tylko to, czy klienci zostali rzetelnie poinformowani o kosztach przewalutowania transakcji zagranicznych.

POSŁUCHAJ:

    *

UOKiK będzie mógł wymierzyć karę do 10ciu procent ubiegłorocznego przychodu. Przedstawiciele Citybanku nie chca na razie wypowiadać się na ten temat.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: citibank, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, IAR, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz