Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UOKiK wydał pięć zgód na dokonanie koncentracji

0
Podziel się:

Dzięki zgodzie między innymi chemiczna spółka Boryszew będzie mogła przejąć kontrolę nad Tensho Poland Corporation.

UOKiK wydał pięć zgód na dokonanie koncentracji
(materiały prasowe)

UOKiK wydał pięć zgód na dokonanie koncentracji - podał dziś Urząd. Dzięki zgodzie między innymi chemiczna spółka Boryszew będzie mogła przejąć kontrolę nad Tensho Poland Corporation, produkującą elementy z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

W komunikacie UOKiK wyjaśnił, że pierwsza z wydanych decyzji dotyczy przejęcia przez Boryszew kontroli nad Tensho Poland Corporation. Boryszew kontroluje i zarządza działalnością spółek produkujących wyroby chemiczne, tworzywa sztuczne oraz wyroby z metali nieżelaznych. Spółka Tensho Poland Corporation jest m.in. producentem elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu telewizyjnego i motoryzacyjnego. - _ Jedną z przyczyn transakcji jest konieczność sprzedaży udziałów w Tensho Poland Corporation, spowodowana wycofywaniem się z polskiego rynku głównych klientów spółki, m.in. Sharp Manufacturing _ - wskazano.

Kolejna ze zgód dotyczy przejęcia kontroli nad firmą Osadkowski Raiffeisen przez spółkę Osadkowski. Jak wyjaśnił UOKiK, uczestnicy koncentracji sprzedają środki produkcji dla rolnictwa, w tym ochrony roślin, nawozów mineralnych, nasion i pasz. Przyczyną przejęcia jest wycofanie się z firmy Osadkowski Raiffeisen jej dotychczasowego wspólnika - Agravis Raiffeisen. _ Wyłączną kontrolę nad przejmowanym przedsiębiorcą będzie sprawowała spółka Osadkowski _ - dodano.

Urząd antymonopolowy przypomniał, że obowiązek zgłoszenia dotyczy również transakcji pomiędzy przedsiębiorcami, których siedziby znajdują się za granicą Polski, _ jeżeli uzyskują obrót na terenie naszego kraju _. Dzięki zgodzie UOKiK, Gibson Brands będzie mogła przejąć Woox Innovations. Urząd przypomniał, że grupa kapitałowa, do której należy Gibson Brands zajmuje się m.in. projektowaniem, produkcją i sprzedażą instrumentów muzycznych. Woox Innovations to spółka kontrolowana przez Koninklijke Philips. Jest m.in. hurtowym dystrybutorem produktów marki Philips.

W komunikacie dodano, że także spółka Veka będzie mogła przejąć Gealan Holding oraz Gaelan Dienstleistung. Firma Veka należy do grupy kapitałowej, której spółki zajmują się produkcją i sprzedażą produktów i komponentów z plastiku, głównie systemów profili PCW (polichlorek winylu) do stolarki otworowej okiennej i drzwiowej, systemów płyt PCW oraz rolet zewnętrznych. Firmy Gealan Holding oraz Gaelan Dienstleistung zajmują się m.in. produkują systemów profili służących do produkcji okien i drzwi z PCW.

Koncentracji będą mogły również dokonać spółki z Luksemburga. Spółka SELP Administration będzie mogła przejąć Episo Cake. Pierwsza z firm, należy do grupy kapitałowej, na czele której stoi Segro European Logistics Partnership. _ Polscy przedsiębiorcy należący do grupy prowadzą działalność w zakresie wynajmu i zarządzania nieruchomościami _ - wyjaśnił UOKiK. Firma Episo Cake sprawuje kontrolę nad trzema spółkami z siedzibą w Polsce - Tetsuo Investments, Tala Investments i Ottoline. Wynajmują one powierzchnię magazynową. _ - W wyniku transakcji Selp Administration przejmie kontrolę nad Episo Cake oraz jej trzema wymienionymi wyżej spółkami _ - dodał Urząd.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)