Notowania

Uproszczenia przepisów dla małych firm. Sejmowa komisja za pakietem MŚP

4 mld zł w ciągu dekady mają zaoszczędzić przedsiębiorcy dzięki uproszczeniu przepisów, jakie proponuje resort przedsiębiorczości. Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji opowiedziała się za przyjęciem tzw. pakietu MŚP.

Podziel się
Dodaj komentarz
Szkolenia BHP w warsztatach samochowodych nie będą obowiązkowe.

Przygotowany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii pakiet miesiąc temu został przyjęty przez rząd i następnie trafił do Sejmu.

Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji opowiedziała się w poniedziałek za przyjęciem, wprowadzając jedynie poprawki językowe i redakcyjne.

Wideo: zmiany w leasingu aut. Min. Emilewicz: otwarcie na przedsiębiorców, którzy dzisiaj nie mogą korzystać

Komisja nie uwzględniła postulatów Państwowej Inspekcji Pracy, która opowiedziała się przeciw ograniczeniu szkoleń okresowych BHP. PIP przekonywał, że spowoduje to spadek poziomu bezpieczeństwa w niektórych firmach, między innymi z branż produkcji odzieży, handlu czy napraw pojazdów.

Jedną z głównych zmian w pakiecie jest wprowadzenie statusu tzw. małego podatnika w PIT i CIT. Będzie dotyczył firm o sprzedaży do 2 mln euro rocznie, gdzie obecnie jest to 1,2 mln euro.

Ponadto wartość pracy małżonka będzie można wliczyć w koszt uzyskania przychodu. Do tego jednorazowo można będzie rozliczyć stratę podatkową do wysokości 5 mln zł.

Zlikwidowany zostanie też obowiązek okresowych szkoleń BHP dla 5 mln pracowników administracyjno-biurowych w branżach, które są najmniej wypadkowe.

Skrócony zostanie także, ze 150 do 90 dni, termin uprawniający wierzyciela, który nie otrzymał należności, do skorzystania z ulgi na złe długi w VAT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: deregulacja, porady, najważniejsze, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2018

AdamA może szkolenia BHP, powinna prowadzić PIP lub Urzędy Pracy, które podobno maja pieniądze na aktywizacje zawodową? Po przeprowadzeniu takiego … Czytaj całość

23-10-2018

mkmkmkproblemy ze szkoleniami bhp jest głębszy niż się wydaje aby go rozwiązać racjonalnie należy: 1 wysadzić w powietrze kodeks pracy, który na dzień dobry … Czytaj całość

23-10-2018

RwlKto prowadzi małe przedsiębiorstwo, to wie jak wyglądają szkolenia bhp.

Rozwiń komentarze (28)