Notowania

prąd
23.11.2009 15:55

URE: Podwyżki cen prądu powinny być jednocyfrowe

Urząd Regulacji Energetyki wezwie firmy energetyczne do obniżenia planowanych taryf.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kozmoat98/iStockphoto)

*Urząd Regulacji Energetyki wezwie firmy energetyczne do zmiany planowanych taryf cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. *

_ - Wezwania roześlemy w najbliższych dniach, na pewno w tym tygodniu _ - powiedziała rzeczniczka Urzędu Agnieszka Głośniewska.Będzie to już drugie wezwanie URE, który uważa, że podwyżki cen prądu dla odbiorców indywidualnych powinny być _ jednocyfrowe _, podczas gdy spółki wnioskują o kilkunastoprocentowe podwyżki.

Przedsiębiorstwa energetyczne złożyły do URE wnioski taryfowe we wrześniu; chciały podwyższyć ceny prądu dla gospodarstw domowych od 16 do 23 procent. Prezes URE Mariusz Swora uważał podwyżki za nieuzasadnione i 20 października wysłał wezwanie do firm energetycznych o korekty podwyżek; spółki miały na to czas do 6 listopada.

_ - Otrzymaliśmy pierwsze korekty wniosków taryfowych, proponowane podwyżki wciąż są dwucyfrowe, rzędu 13-18 proc. _ - powiedziała Głośniewska.

Na pewno wzrosną opłaty za dystrybucję prądu; nie wiadomo jednak, o ile. Głośniewska tłumaczyła, że są one powiązane z cenami prądu i podwyżka będzie określona, gdy zakończy się postępowanie w sprawie cen sprzedaży energii elektrycznej przez spółki energetyczne.

Tagi: prąd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz