Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

URE zapowiada liberalizację cen gazu

0
Podziel się

Na początku przyszłego roku poznamy mapę liberalizacji rynku gazu w Polsce.

URE zapowiada liberalizację cen gazu
(GAZ-SYSTEM S.A.)
bEhyHmqd

_ - Na początku przyszłego roku poznamy mapę liberalizacji rynku gazu w Polsce, a w trakcie 2012 roku dostawy gazu dla przemysłu powinny zostać zorganizowane na zasadach rynkowych _ - zapowiada prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Marek Woszczyk powiedział, że do końca września URE czeka na wyniki ankiety, która została rozesłana do firm działających na polskim rynku dostaw błękitnego paliwa i na podstawie jej wyników zostanie opracowana mapa drogowa jego liberalizacji.

- _ W ciągu roku zakładam pojawienie się warunków możliwych do podjęcia decyzji, że wycofuję się z regulacji cen dla odbiorcy przemysłowego _ - mówi szef URE.

bEhyHmqf

Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną uwolnione od regulacji ceny gazu dostarczanego do gospodarstw domowych.

_ - Jestem dość spokojny o cenę energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w przyszłym roku. Nie wiedzę jakiś fundamentalnych przesłanek, żeby spodziewać się specjalnych zmian _ - powiedział Woszczyk. Od początku 2011 roku łącznie średnio rachunki za prąd wzrosły od 3,8 do 7,4 proc

Czytaj więcej o cenach gazu Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t34809.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;gazu;w;gore;rachunki;wyzsze;nawet;o;20;zlotych,39,0,873255.html) Od dziś będziemy płacić wyższe rachunki Wzrastają ceny gazu. PGNiG podwyżki tłumaczy wzrostem cen surowca na świecie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t38569.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zle;wiadomosci;dla;grzejacych;gazem,67,0,864067.html) Złe wiadomości dla grzejących gazem Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził podwyżkę cen. Nowa taryfa zacznie obowiązywać już od połowy lipca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/domagaja;sie;od;gazpromu;tanszego;gazu,254,0,826622.html) Domagają się od Gazpromu tańszego gazu Największy w Czechach dystrybutor gazu ziemnego RWE Transgas chce renegocjować umowę z Rosjanami.
bEhyHmqG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)