Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podwyżki cen prądu
18.12.2011 06:14

URE zatwierdził podwyżki cen prądu

Energia podrożeje u czterech z sześciu jej dostawców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dial-a-view/iStockphoto)

*Od 1 stycznia 2012 r. podrożeje energie elektryczna u czterech z sześciu jej sprzedawców. Wczoraj Urząd Regulacji Energetyki opublikował decyzje, zatwierdzające podwyżki, średnio o 5,1 proc. *

17 grudnia był ostatnim możliwym terminem publikacji nowych taryf, by mogły wejść w życie od 1 stycznia. Prezes URE zatwierdził propozycje podwyżek, złożone przez czterech producentów: PGE, Energę, Tauron i Eneę. PGE będzie mogło podnieść cenę energii w podstawowej taryfie dla gospodarstw domowych o 4,5 proc., Energa o 5,2 proc., Tauron o 6 proc., a Enea o 4,8 proc.

W przypadku kolejnych dwóch producentów postępowanie URE jest kontynuowane, co oznacza, że ich taryfy nie wejdą w życie od początku 2012 r. i ich ceny energii pozostaną na razie bez zmian.

Rachunek za energię elektryczną zawiera - obok ceny energii - również opłatę dla odpowiedniej spółki dystrybucyjnej. Sześciu krajowych dystrybutorów wnioskowało do URE o podwyżki od początku 2012 r., Prezes Urzędu zatwierdził dwa wnioski: Vattenfalla i RWE.

W przypadku czterech pozostałych dystrybutorów, należących do PGE, Energi, Enei i Taurona zatwierdzony został jedynie jeden z elementów całej stawki za dystrybucję - opłata przejściowa. W pozostałych częściach wnioski te będą dalej analizowane - podał URE. Oznacza to, że u tych dystrybutorów podwyżki nie wejdą w życie od początku 2012 r.

Czytaj więcej o podwyżkach cen prądu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t45933.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rachunki;za;prad;pojda;w;gore;targuja;sie;o;ile,167,0,986535.html) Rachunki za prąd pójdą jednak w górę Sprzedawcy energii elektrycznej tym razem domagają się zgody na podwyżki do blisko 6 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t38075.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ure;nie;zgadza;sie;na;podwyzki;cen;pradu,228,0,983268.html) On nie zgodzi się na podwyzki cen prądu Prezes URE zamierza wysłać do sprzedawców energii wezwania do korekty w dół propozycji podwyżek.
Tagi: podwyżki cen prądu, prąd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz