Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
03.07.2005 12:26

Uroczystości w sanktuarium maryjnym w Wieleniu Zaobrzańskim

W sanktuarium maryjnym w Wieleniu Zaobrzańskim odbywa się uroczystość koronacji papieskimi koronami figury Matki Bożej Ucieczki Grzeszników. Gotycka figura otrzymała już korony w 1993 roku. Była to jednak koronacja na prawie diecezjalnym, na którą zgodę wydaje biskup.

Podziel się
Dodaj komentarz

W sanktuarium maryjnym w Wieleniu Zaobrzańskim odbywa się uroczystość koronacji papieskimi koronami figury Matki Bożej Ucieczki Grzeszników.

Gotycka figura otrzymała już korony w 1993 roku. Była to jednak koronacja na prawie diecezjalnym, na którą zgodę wydaje biskup. Nałożone 12 lat temu przez arcybiskupa Jerzego Strobę korony, dwa lata temu ukradziono. Wierni złożyli się szybko na nowe korony, a arcybiskup Stanisław Gądecki wystąpił do Papieża o zgodę na nową koronację - tym razem na prawach papieskich.

Do Wielenia przybyło kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów.

Dzisiejsza uroczystość jest jedyną koronacją w archidiecezji poznańskiej, na którą zgodę wydał Jan Paweł II. Biorą w niej udział biskupi z kraju i zagranicy. Jest wśród nich kardynał Joachim Meissner z Kolonii, która w sierpniu podejmie uczestników Światowych Dni Młodzieży. Wczoraj kardynal Meissner apelował w Poznaniu do młodych Polaków: "Przywieźcie do Kolonii swoją wiarę, bo tego w Europie Zachodniej najbardziej potrzebujemy". Radiu Merkury powiedział, że zawsze wierzył w polską młodzież.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz