Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uruchomiono system informacji o cenach paliw

0
Podziel się:

Kierowcy mogą za pośrednictwem Niemieckiego Związku Motorowego ADAC oraz stron internetowych clever-tanken.de, mehr-tanken.de i spritpreismonitor.de w każdej chwili porównać ceny paliwa.

Uruchomiono system informacji o cenach paliw
(Dob's Farm - Fotolia.com)
bECjYCER

Dzięki uruchomionemu w Niemczech systemowi informacji o aktualnych cenach paliw kierowcy będą mogli przed zatankowaniem pojazdu wyszukać najtańszą stację benzynową w okolicy. Nowe przepisy mają zwiększyć konkurencję i doprowadzić do spadku cen.

Uchwalona przez Bundestag ustawa przewiduje, że uczestniczące w projekcie stacje benzynowe na bieżąco informują Urząd Antymonopolowy o aktualnych cenach paliw.

Kierowcy mogą za pośrednictwem Niemieckiego Związku Motorowego ADAC oraz stron internetowych clever-tanken.de, mehr-tanken.de i spritpreismonitor.de w każdej chwili porównać ceny paliwa w stacjach znajdujących się w pobliżu miejsca przebywania. W ciągu sześciu minut od zmiany ceny informacja o tym dociera do telefonu komórkowego czy urządzenia nawigacyjnego klienta - podała telewizja publiczna ARD.

bECjYCET

Szef Urzędu Antymonopolowego Andreas Mundt powiedział, że wprowadzone rozwiązanie _ zrównuje szanse _ koncernów paliwowych i klientów. _ Dotychczas tylko koncerny dysponowały wiedzą o cenach na poszczególnych stacjach i wykorzystywały te informacje do podwyższania zysków _ - wyjaśnił Mundt dodając, że obecnie _ szanse wyrównały się _.

W projekcie uczestniczy 13100 spośród 14500 istniejących na terenie Niemiec stacji z paliwem.

Urząd Antymonopolowy ocenia, że na niemieckim rynku paliw, opanowanym przez pięć wielkich koncernów, jest zbyt mała konkurencja. Możliwość porównania cen ma zwiększyć rywalizację między firmami i doprowadzić do obniżki cen. Koncerny paliwowe zwracają natomiast uwagę, że marże na paliwo na stacjach benzynowych wynoszą jedynie od jednego do dwóch eurocentów, a większość ceny stanowią sztywne opłaty, w tym podatki.

Wzrost cen paliwa w okresie świąt i wakacji, gdy natężenie ruchu drogowego znacznie wzrasta, jest za każdym razem ostro krytykowane w Niemczech przez media i polityków.

bECjYCEZ
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/m89984.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/paliwa;w;polsce;grupa;lotos;obniza;ceny;hurtowe,236,0,1379052.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Grupa Lotos obniża ceny paliw Grupa Lotos od dziś obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 o 25 zł, a benzyny bezołowiowej 98 o 15 zł na tysiąc litrów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/m281554.jpg ) ] (http://tech.money.pl/energia-i-ekologia/artykul/daleki-konflikt-podnosi-ceny-paliw,127,0,1373567.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Daleki konflikt podnosi ceny paliw Jak co tydzień pora na podsumowanie na rynku paliw. Niepokojący konflikt w Syrii wpłynie na ceny paliw, o czym świadczą zmiany cen z ostatnich siedmiu dni. Konflikty na Bliskim Wschodzie z reguły wpływają na ceny paliw i tak dzieje się w tej chwili, gdy napływają bardzo niepojące wieści z Syrii. Wahania hurtowych cen w ostatnim ...
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/m280597.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/volkswagen;caddy;z;bardzo;oszczednym;silnikiem,168,0,1367720.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Volkswagen Caddy z bardzo oszczędnym silnikiem W przyszłym miesiącu na Salonie Samochodowym we Frankfurcie odbędzie się wiele premier i prezentacji...
bECjYCFu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)