Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nagrody dla urzędników
06.06.2012 06:35

Urzędnicy lubią sobie polatać. 1800 podróży w rok

Mimo kryzysu, lawinowo rosną koszty związane z podróżami służbowymi urzędników. Kto podróżuje najwięcej?

Podziel się
Dodaj komentarz

Mimo kryzysu, lawinowo rosną koszty związane z podróżami służbowymi. Urzędnicy i ich szefowie szczególnie aktywnie podróżowali w czasie wyborów parlamentarnych w ubiegłym roku - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Potwierdza to sonda przeprowadzona w ministerstwach i urzędach wojewódzkich.

Według tych danych, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego na podróże krajowe w 2008 r. wydało 768 tys. zł, cztery lata później - blisko 1,1 mln zł. W tym okresie urzędnicy MRR średnio co roku odbywali 1,8 tys. podróży.

Wydatki wzrosły również w resorcie finansów. W 2008 r. przeznaczył na diety urzędników 4,8 mln zł, a w 2011 r. o prawie 2,6 mln zł więcej. Z tego tylko milion złotych na delegacje krajowe. Zdaniem resortu to i tak niewiele. Plan przewidywał ponad 9 mln zł.

Na jednego urzędnika MF przypada średnio około dwóch wyjazdów służbowych w ciągu roku (łącznie 4,5 tys.). Z kolei resort rolnictwa rocznie wydaje na bilety lotnicze 2,6 mln złotych - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Czytaj więcej w Money.pl
Balcerowicz: Żadne pieniądze już nie pomogą - _ Nasz kraj osiągnął już spory sukces dzięki wsparciu z Unii. Teraz czas na reformy _ - uważa były szef NBP.
Duże pieniądze w zasięgu naszych rąk Polska może liczyć na nieoczekiwane wsparcie w walce o hojne, unijne dotacje.
Drastycznie obniżą dług publiczny? To możliwe Ta ustawa bardzo ograniczy poziom wydatków instytucji publicznych.
Tagi: nagrody dla urzędników, podróże służbowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz