Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
george bush
29.08.2007 12:55

USA: Bush wystąpi o 50 mld dolarów na wojnę w Iraku

Prezydent USA George Bush zamierza wystąpić do Kongresu o uchwalenie dodatkowych środków na wojnę w Iraku w kwocie rzędu 50 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

*Prezydent USA George Bush zamierza wystąpić do Kongresu o uchwalenie dodatkowych środków na wojnę w Iraku w kwocie rzędu 50 mld dolarów - poinformował dziennik "Washington Post", powołując się na przedstawiciela Białego Domu. *

Według gazety, sygnalizuje to rosnące przekonanie administracji USA, iż jest w stanie oprzeć się naciskom Kongresu w sprawie rozpoczęcia wycofywania wojsk amerykańskich z Iraku.

Dodatkowa kwota miałaby uzupełnić wydatki Stanów Zjednoczonych na cele militarne w roku finansowym 2008 - obok uchwalonego już budżetu ministerstwa obrony w wysokości około 460 mld dolarów i rozpatrywanego obecnie przez Kongres oddzielnego funduszu na działania w Afganistanie i Iraku, który opiewa na 147 mld dolarów.

Według "Washington Post", Bush zgłosi swój wniosek o dodatkowe środki w przyszłym miesiącu - po tym, gdy naczelny dowódca wojsk amerykańskich w Iraku, gen. David Petraeus oraz ambasador USA w Bagdadzie Ryan Crocker przedstawią Kongresowi swój raport sytuacyjny.

Poproszony o skomentowanie doniesień "Washington Post" rzecznik Białego Domu oświadczył, iż na razie nie podjęto żadnej decyzji w sprawie wniosku o dodatkowe środki.

Tagi: george bush, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz