Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strzelanina
21.12.2012 18:43

USA: Chcą uzbrojonych policjantów w szkołach

Taką propozycję wystosowało lobby strzeleckie. Zamiast proponowanego przez prezydenta Obamę ograniczenia dostępu do broni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szef Krajowego Stowarzyszenia Strzeleckiego (NRA) Wayne LaPierre stwierdził, że jedynym sposobem zapobieżenia takim krwawym masakrom jak ta z Newtown jest umieszczenie uzbrojonych policjantów przed amerykańskimi szkołami.

Przebieg pierwszej konferencji prasowej tego wpływowego lobby strzeleckiego od czasu strzelaniny w Newtown zakłócili protestujący. _ - NRA zabija nasze dzieci _ - głosił transparent jednego z przeciwników NRA, którzy na krótko przerwali przemówienie LaPierre'a. Przed kamerami telewizyjnymi przeszła też kobieta, która niosła banner z napisem: _ NRA ma krew na rękach _.

_ - Jedyne, co powstrzyma złego faceta z bronią, to dobry facet z bronią _ - mówił LaPierre. Zauważył, że w bankach i na lotniskach bezpieczeństwa strzegą uzbrojeni ochroniarze.

_ - Wzywam dzisiaj Kongres do natychmiastowej reakcji i zrobienia tego, co konieczne, by umieścić policjanta przed każdą szkołą w tym kraju _ - dodał szef NRA, które od dawna sprzeciwia się ograniczaniu prawa do posiadania broni. Zdaniem LaPierre'a policjanci powinni pojawić się w szkołach już po świątecznej przerwie, czyli na początku stycznia.

Według przewodniczącego potężnego lobby winę za masakrę ponoszą m.in. media i pełne przemocy gry wideo. Szef NRA nie odpowiadał na pytania dziennikarzy.

14 grudnia 20-letni Adam Lanza w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut zastrzelił 26 osób, w tym 20 uczniów w wieku od 6 do 7 lat. Po strzelaninie NRA zapowiedziało, że zaproponuje _ znaczący wkład _ w zapobieżenie takim masakrom.

Dziś w całym kraju minutą ciszy uczczono pamięć ofiar. Dzień wcześniej wiceprezydent Joe Biden zebrał na pierwszym posiedzeniu grupę zadaniową, mającą zająć się problemem przemocy z użyciem broni. W jej wyniku w 2011 roku zginęło 11,1 tysięcy Amerykanów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w prawie po masakrze w Newtown? W administracji prezydenta Baracka Obamy trwa dyskusja dotycząca ustaw w sprawie dostępności broni palnej.
"Stany Zjednoczone mają poważny obowiązek" Barack Obama opowiedział się za kontrolą posiadania broni przez Amerykanów.
Obama zamyka luki w przepisach. Będą zakazy Prezydent USA popiera starania demokratycznej senator Dianne Feinstein w sprawie przywrócenia zakazu posiadania przez cywilów automatycznej broni.
Tagi: strzelanina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz