Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA chce zwiększyć liczbę żołnierzy stacjonujących w Rumunii

0
Podziel się:

Do obecnych tam 1000 żołnierzy miałoby dołączyć kolejnych 600.

USA chce zwiększyć liczbę żołnierzy stacjonujących w Rumunii
(MivPiv/iStockphoto)
bEEcFDyZ

Stany Zjednoczone zwróciły się do Bukaresztu o zgodę na zwiększenie o 600 ludzi swego kontyngentu wojskowego stacjonującego w bazie Mihail Kogalniceanu nad Morzem Czarnym. Powiadomił o tym we wtorek prezydent Traian Basescu.

_ - USA chcą do już stacjonujących w bazie 1000 żołnierzy dodać 600 żołnierzy i samoloty wojskowe +do misji specjalnych+ _ - powiedział Basescu.

USA zainaugurowały w lutym w Rumunii nowe centrum tranzytowe Mihail Kogalniceanu, które, jak pisze AFP, ma odegrać ważną rolę w wycofywaniu amerykańskich żołnierzy z Afganistanu i zastąpić bazę Manas w Kirgistanie.

bEEcFDzb

Według USA w roku 2014 przez bazę w Rumunii przewinie się od 20000 do 30000 żołnierzy powracających z Afganistanu. Dotychczas Amerykanie korzystali z bazy Manas, ale umowa na korzystanie z niej wygasa w lipcu.

Agencja Associated Press pisze, że baza Mihail Kogalniceanu znajduje się kilkaset kilometrów od Krymu, zaanektowanego przez Rosję w marcu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kiedy USA wyślą nam pomoc militarną? Wkrótce pojawią się samoloty wraz z co najmniej 300 żołnierzami personelu.
Pentagon zwiększa pomoc wojskową dla Polski _ Dziś rano ministerstwo obrony poczyniło kroki mające na celu udzielenie wsparcia naszym sojusznikom _ - ujawnił minister obrony USA .
USA testują "inteligentny" celownik Nowa technologia zmniejszy liczbę ofiar wśród ludności cywilnej w działaniach wojennych prowadzonych w krajach takich jak Afganistan.
bEEcFDzC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)