Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA gotowe do zbrojnej interwencji w Syrii

0
Podziel się:

Wojsko czeka tylko na znak od prezydenta Obamy, który najpierw chce się upewnić, że w Syrii użyto broni chemicznej.

USA gotowe do zbrojnej interwencji w Syrii
(AP/FOTOLINK/East News)

USA sprawdzają doniesienia o użyciu broni chemicznej w Syrii i rozważają działania, jakie ewentualnie podejmą, jeśli te informacje się potwierdzą. Jak poinformował Biały Dom, prezydent Barack Obama rozmawiał o tym ze swoimi doradcami, a także z brytyjskim premierem Davidem Cameronem.

Biały Dom podał, że prezydent Obama otrzymał od swych doradców ds. bezpieczeństwa _ szczegółowy przegląd potencjalnych opcji _, jakie mogą przyjąć Stany Zjednoczone i ich sojusznicy, jeśli potwierdzą się doniesienia o użyciu broni chemicznej przez siły rządowe w Syrii.

Amerykański wywiad, przy współpracy ze służbami wywiadowczymi innych państw, nadal zbiera informacje, które pozwolą na pełną weryfikacje doniesień o ataku chemicznym w Syrii.

Doniesienia te były także tematem rozmowy telefonicznej prezydenta Baracka Obamy z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Obaj przywódcy wyrazili _ głębokie zaniepokojenie _ informacjami o możliwym użyciu broni chemicznej w Syrii. Według Białego Domu, USA i Wielka Brytania będą konsultować się w kwestii domniemanego ataku chemicznego w Syrii i możliwych reakcji społeczności międzynarodowej.

W środę syryjska opozycja poinformowała, że wojska reżimowe użyły rakiet z głowicami z gazem, najprawdopodobniej sarinem, na przedmieściach Damaszku. Syryjska telewizja państwowa zdementowała te informacje, cytując źródła rządowe, według których doniesienia te mają na celu odciągnięcie od pracy ekspertów ONZ ds. broni chemicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojsko trafiło na broń chemiczną w powstańczym tunelu _ Bohaterscy żołnierze weszli do tunelu terrorystów i zobaczyli broń chemiczną _ - podała telewizja, powołując się na źródła medialne.
Zmiana planów okrętu USA. Powodem jest Syria Okręt uzbrojony w pociski manewrujące typu cruise miał wrócić do bazy w Norfolk w Wirginii.
USA rozważają interwencję w Syrii? Prezydent Barack Obama oświadczył, że najnowsze doniesienia w sprawie użycia broni chemicznej w Syrii są _ bardziej niepokojące niż poprzednie _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)