Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA i Francja przedyskutują sprawę podsłuchu kanałami dyplomatycznymi

0
Podziel się:

Sprawa dotyczy działań Agencji Bezpieczeństwa Narodowego.

USA i Francja przedyskutują sprawę podsłuchu kanałami dyplomatycznymi
(United States Department of State)

Administracja Baracka Obamy omówi z Francją kwestie związane z działaniami Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), lecz jedynie z wykorzystaniem kanałów dyplomatycznych, a nie w dyskusji publicznej - wynika z wczorajszej wypowiedzi rzecznika Białego Domu.

Rzecznik Jay Carney oświadczył, że USA nie komentują publicznie żadnych domniemanych działań wywiadu i że jasno przyznały, iż zbieraniem danych wywiadowczych zajmują się tak samo, jak inne państwa.

Carney wypowiedział się w ten sposób po doniesieniach francuskiego dziennika _ Le Monde _ o masowym przechwytywaniu połączeń telefonicznych we Francji przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego. _ Le Monde _ podał w poniedziałek, powołując się na dokumenty ujawnione przez Edwarda Snowdena, że NSA w ciągu miesiąca dokonała ponad 70 mln zapisów danych dotyczących rozmów telefonicznych Francuzów.

W związku z tą sprawą francuskie MSZ wezwało wczoraj ambasadora USA w Paryżu, a dziś mają o niej także rozmawiać minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym.

Rzecznik Białego Domu podkreślił, że działania NSA są skierowane przede wszystkim na walkę z takimi zagrożeniami, jak terroryzm. Przypomniał wypowiedź prezydenta Obamy, który przyznał, że programy szpiegowskie stosowane przez NSA nie zawsze funkcjonowały bez zarzutu, lecz zaznaczył, że powzięto kroki w celu w celu ich _ uszczelnienia _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)