Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Kerry i Sikorski o tarczy i wizach

0
Podziel się:

Stanowisko amerykanów jest znacznie bliższe naszemu, niż bywało w przeszłości.

USA: Kerry i Sikorski o tarczy i wizach
(kprm.gov.pl)

Amerykański sekretarz stanu John Kerry zapewnił, że Stany Zjednoczone nie zrezygnują z rozlokowania w Polsce tarczy antyrakietowej. Szef dyplomacji USA spotkał się w Waszyngtonie z ministrem Radosławem Sikorskim.

Po rozmowie Kerry zapewnił, że rezygnacja przez Stany Zjednoczone z czwartego etapu budowy tarczy nie miała nic wspólnego ze sprzeciwem Rosji.

_ - Stany Zjednoczone nie poszły na żadne, ale to żadne ustępstwo wobec Rosji w sprawie tarczy antyrakietowej. Nie rozmawialiśmy z Rosją na temat rezygnacji z czwartego etapu tarczy, decyzję podjęliśmy wyłącznie z powodu niezadowalającej funkcjonalności systemu. Jesteśmy zdecydowani zrealizować trzeci etap systemu, pieniądze na to są w budżecie, plan jest realizowany, tarcza zostanie rozlokowana - _ powiedział Kerry.

John Kerry wyraził też jednoznaczne poparcie administracji dla zmian w Programie Ruchu Bezwizowego zawartych w reformie imigracyjnej nad którą pracuje Kongres.
Minister Radosław Sikorski był zadowolony z przebiegu spotkania i deklaracji ze strony sekretarza stanu USA.

_ - Mogliśmy potwierdzić doskonałe stosunki polsko-amerykańskie. Już państwo słyszeliście, że w sprawach które wywołują kontrowersje - jak wizy lub tarcza rakietowa, mamy stanowisko amerykańskie znacznie bliższe naszemu, niż bywało w przeszłości - _ zapewnił Sikorski.

Minister Radosław Sikorski będzie w Waszyngtonie do jutra. W programie jego wizyty przewidziano między innymi udział w inauguracji Grupy Parlamentarnej do spraw Polski w amerykańskim Senacie.

Czytaj więcej o działaniach ministra Sikorskiego w Money.pl
Ukraina musi spełnić warunki Unii. Inaczej... Sikorski zaznaczył, że Polska zrobiła już wiele dla Ukrainy, ale są granice. Dodał, że teraz Ukraina musi wykonać swoją część zadania.
"Gdyby nie kryzys, Polska już byłaby w euro" Sikorski przypomniał, że pięć lat temu polski rząd miał cel wejścia do eurolandu do 2012 roku.
Sikorski za Izraelem. "Ma prawo do obrony" W przemówieniu, nagradzanym kilkakrotnie oklaskami na stojąco przez półtora tysięczną widownię, Sikorski zapewniał o dobrych i silnych relacjach między Polską a Izraelem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)