Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Kolejni agenci Obamy wyrzuceni za prostytutki

0
Podziel się:

Trzech agentów Secret Service uwikłanych w skandal w Kolumbii, wyleciało z pracy.

USA: Kolejni agenci Obamy wyrzuceni za prostytutki
(PAP/EPA)
bFghjIAB

*Kolejnych trzech agentów Secret Service uwikłanych w skandal z wynajmowaniem prostytutek w Cartagenie, w Kolumbii, przed przyjazdem tam prezydenta Obamy, zostało zwolnionych z pracy - poinformował rzecznik służby ochrony rządu USA. *

Razem z wcześniej już zwolnionymi agentami, w tym dwoma pełniącymi funkcje dowódców oddziału ochrony prezydenta, już sześć osób opuściło Secret Service w związku z tą aferą.

W sumie 12 ochroniarzom Obamy zarzuca się, że oddawali się w Cartagenie pijaństwu, odwiedzali kluby ze striptizem i korzystali z usług prostytutek. Towarzyszyło im w tych zabawach 11 umundurowanych funkcjonariuszy z jednostki antyterrorystycznej.

bFghjIAD

Administracja i Kongres badają czy kontakty agentów z przedstawicielkami najstarszej profesji w Kolumbii nie naraziło na szwank tajemnic państwowych USA.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ (Al Jazeera, ang):

Jeden ze zwolnionych oficerów Secret Service, 48-letni David Chaney, żonaty i posiadający dzieci, zamieścił wcześniej na Facebooku swoje zdjęcie z Sarą Palin, byłą republikańską kandydatką na wiceprezydenta w wyborach w 2008 r., której zapewniał wtedy ochronę. Zdjęcie opatrzył komentarzem z seksualną aluzją na temat Palin.

bFghjIAJ

Tymczasem prostytutka w Cartagenie, za sprawa której skandal wyszedł na jaw, zaczęła się ukrywać. Jak podał nowojorski _ Daily News _, 24-letnia Dania Suarez, jedna z około 20 kobiet, z którymi agenci spędzali noc przed przybyciem Obamy, wyjechała z Cartageny po tym jak w tabloidach ukazały się jej zdjęcia w bikini.

Suarez pokłóciła się z Chaneyem o pieniądze. Twierdzi ona, że Chaney obiecał jej 800 dolarów za noc, ale potem dał tylko 30. Kobieta zrobiła w hotelu awanturę, co spowodowało interwencję policji. Kiedy okazało się, że chodzi o agentów Secret Service, obsługa hotelu zatelefonowała do konsulatu USA w Cartagenie.

bFghjIBe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)