Notowania

dług usa
27.07.2011 07:12

USA na krawędzi bankructwa? Będzie nowy plan

Miesiąc temu USA osiągnęły ustawowy limit zadłużenia w wys. 14,3 bln dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

* Przewodniczący Republikanów w Izbie Reprezentantów John Boehner *[na zdjęciu z prezydentem Obamą] *ogłosił, że trwają prace nad nową wersją planu redukcji deficytu - analiza wykazała, że proponowane w nim cięcia wydatków byłyby mniejsze niż wcześniej obiecywał. *

_ - Obiecywaliśmy, że cięcia wydatków będą wyższe niż zwiększenie limitu zadłużenia, bez podnoszenia podatków, i tej obietnicy dotrzymamy _ - oświadczył rzecznik Boehnera, Michael Steel.

Rozważane są właśnie _ możliwości zmian, tak, byśmy mogli wywiązać się z naszej obietnicy _ - dodał.

Analitycy Congressional Budget Office obliczyli, że plan Boehnera zmniejszyłby wydatki w ciągu 10 lat o 850 mld dolarów, a nie o 1,2 biliona, jak wcześniej zapewniał.

W związku z koniecznością wprowadzenia zmian do projektu, Izba Reprezentantów przekłada na jutro głosowanie nad planem Republikanów - oświadczył przywódca republikańskiej większości w Izbie, Eric Cantor.

Od kilku miesięcy trwa spór w Kongresie między Republikanami a Demokratami dotyczący podniesienia pułapu zadłużenia USA.

Ameryce grozi finansowa katastrofa? (Russia Today, ang.):

Miesiąc temu USA osiągnęły ustawowy limit zadłużenia w wys. 14,3 bln dolarów. Jak twierdzi administracja, trzeba go podnieść najpóźniej do 2 sierpnia, bo tego dnia bieżące dochody z podatków nie starczą na spłacanie należności państwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dramatyczny;apel;obamy;do;kongresu;usa,52,0,880692.html) Dramatyczny apel Obamy do Kongresu Krytycy prezydenta stwierdzili, że jego przemówienie było _ oderwane od rzeczywistości _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t85567.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wojna;nerwow;na;wall;street;winne;dlugi,237,0,880621.html) Wojna nerwów na Wall Street. Winne długi Barack Obama prosi opozycję, by ta poparła jego projekt wyjścia z finansowych kłopotów. Ta na razie się nie zgadza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t85296.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/zloto;najdrozsze;w;historii;przez;klopoty;w;usa,30,0,880414.html) Złoto najdroższe w historii. Wszystko przez... Brak porozumienia w sprawie zwiększenia limitu zadłużenia w USA winduje ceny złota na nowe szczyty.
Tagi: dług usa, boehner, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz