Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA obserwują koncentracje wojsk rosyjskich

0
Podziel się:

Minister obrony USA Chuck Hagel powiedział, że Rosja kontynuuje zwiększanie liczby żołnierzy wzdłuż granicy z Ukrainą.

Chuck Hagel
Chuck Hagel (Public Domain/Wikimedia)

Zaapelował do Moskwy, by przestrzegała zobowiązania do nieprzekraczania granicy.

Hagel podkreślił na konferencji prasowej, że w minionym tygodniu otrzymał zapewnienie od ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu, że Rosja nie ma zamiaru koncentrowania wojsk na granicy z Ukrainą. Oświadczył, że wyraził wówczas nadzieję, że Rosjanie dotrzymają słowa. _ Rzeczywistość jest taka, że kontynuują umacnianie swych wojsk _ - powiedział Hagel na konferencji prasowej przeprowadzonej wspólnie z brytyjskim odpowiednikiem Philipem Hammondem.

Podczas czwartkowej rozmowy z ministrem obrony Rosji Hagel domagał się wyjaśnienia intencji Rosji w związku z dyslokacją jej sił zbrojnych wzdłuż ukraińskiej granicy na wschodzie i południu. Otrzymał, jak podkreśla rzecznik Pentagonu, zapewnienie z ust ministra Szojgu, że to tylko ćwiczenia wojskowe i że nie ma planów przekroczenia granicy.

Ponad 20 000 rosyjskich żołnierzy z różnego rodzaju sprzętem jest obecnie rozlokowanych wzdłuż granicy z Ukrainą - powiedział niewymieniony z nazwiska przedstawiciel Pentagonu. W niedzielę rosyjskie Ministerstwo Obrony zaprzeczyło, jakoby Rosja koncentrowała wojska na granicy z Ukrainą. Doniesień tych nie potwierdzili też Ukraińcy inspektorzy wojskowi, którzy odbyli lot obserwacyjny nad terytorium FR.

Brytyjski minister obrony Philip Hammond przestrzegł na konferencji prasowej w Pentagonie, że _ nie należy przywiązywać wielkiej wagi do słów rosyjskiego ministra, bo wszystko wskazuje na to, że to prezydent Putin decyduje _, a inni rosyjscy politycy, w tym minister Szojgu, _ mogą wyrażać jedynie swoje opinie _.

Hammond wyraził przekonanie, że nie ma żadnej wątpliwości, że każdy z 28 członków NATO jest gotów - w razie konieczności - do obrony suwerenności i integralności terytorialnej państw Sojuszu.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)