Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chuck hagel
26.03.2014 18:46

USA obserwują koncentracje wojsk rosyjskich

Minister obrony USA Chuck Hagel powiedział, że Rosja kontynuuje zwiększanie liczby żołnierzy wzdłuż granicy z Ukrainą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Public Domain/Wikimedia)
Chuck Hagel

Zaapelował do Moskwy, by przestrzegała zobowiązania do nieprzekraczania granicy.

Hagel podkreślił na konferencji prasowej, że w minionym tygodniu otrzymał zapewnienie od ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu, że Rosja nie ma zamiaru koncentrowania wojsk na granicy z Ukrainą. Oświadczył, że wyraził wówczas nadzieję, że Rosjanie dotrzymają słowa. _ Rzeczywistość jest taka, że kontynuują umacnianie swych wojsk _ - powiedział Hagel na konferencji prasowej przeprowadzonej wspólnie z brytyjskim odpowiednikiem Philipem Hammondem.

Podczas czwartkowej rozmowy z ministrem obrony Rosji Hagel domagał się wyjaśnienia intencji Rosji w związku z dyslokacją jej sił zbrojnych wzdłuż ukraińskiej granicy na wschodzie i południu. Otrzymał, jak podkreśla rzecznik Pentagonu, zapewnienie z ust ministra Szojgu, że to tylko ćwiczenia wojskowe i że nie ma planów przekroczenia granicy.

Ponad 20 000 rosyjskich żołnierzy z różnego rodzaju sprzętem jest obecnie rozlokowanych wzdłuż granicy z Ukrainą - powiedział niewymieniony z nazwiska przedstawiciel Pentagonu. W niedzielę rosyjskie Ministerstwo Obrony zaprzeczyło, jakoby Rosja koncentrowała wojska na granicy z Ukrainą. Doniesień tych nie potwierdzili też Ukraińcy inspektorzy wojskowi, którzy odbyli lot obserwacyjny nad terytorium FR.

Brytyjski minister obrony Philip Hammond przestrzegł na konferencji prasowej w Pentagonie, że _ nie należy przywiązywać wielkiej wagi do słów rosyjskiego ministra, bo wszystko wskazuje na to, że to prezydent Putin decyduje _, a inni rosyjscy politycy, w tym minister Szojgu, _ mogą wyrażać jedynie swoje opinie _.

Hammond wyraził przekonanie, że nie ma żadnej wątpliwości, że każdy z 28 członków NATO jest gotów - w razie konieczności - do obrony suwerenności i integralności terytorialnej państw Sojuszu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: chuck hagel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz