Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA przygotowują zaostrzenie sankcji wobec Rosji

0
Podziel się:

Departament Stanu USA poinformował, że kolejne amerykańskie sankcje dotyczą sektorów obronności, energetyki i finansów.

USA przygotowują zaostrzenie sankcji wobec Rosji
(White House)

Departament Stanu USA poinformował we wtorek, że finalizowane są ewentualne nowe sankcje Stanów Zjednoczonych wobec Rosji za jej postępowanie wobec Ukrainy. Dotyczą one sektorów obronności, energetyki i finansów.

_ - Chodzi o pogłębienie i poszerzenie dotychczasowych sankcji _ - powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf. - _ Mamy narzędzia w pogotowiu. Finalizujemy te pakiety, ale decyzje będziemy podejmować na podstawie tego, co będzie się działo na miejscu (na wschodzie Ukrainy -przyp. red.) w ciągu najbliższych kilku dni _ - dodała.

29 lipca USA po raz kolejny rozszerzyły sankcje wobec Rosji w sektorach energetyki, finansów i zbrojeń w Rosji. Na liście znalazły się: drugi bank Rosji WTB (VTB), zależny od niego Bank Moskwy i Rosyjski Bank Rolny (Rossielchozbank) - pierwszy pożyczkodawca w rolnictwie.

Tak więc na amerykańskiej czarnej liście znalazły się niemal wszystkie największe rosyjskie banki, z udziałem państwa powyżej 50 proc. (z wyjątkiem Sbierbanku). Obywatele USA lub firmy mają zakaz zawierania z nimi transakcji dotyczących papierów dłużnych, których zapadalność przekracza 90 dni, oraz transakcji dotyczących nowych aktywów.

Sankcje objęły także Zjednoczoną Korporację Stoczniową z siedzibą w Petersburgu, której zamrożono wszelkie aktywa w USA i zakazano prowadzenia z nią wszelkich transakcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Zachód zgodny: Rosja zapłaci za embargo Embargo dotknie także rosyjskich konsumentów, jako że kraj jest sporym importerem żywności.
Czechy bogatsze od Słowacji? Niekoniecznie Czechy nie są już bogatsze od Słowacji - pisze w swym najnowszym numerze czeski tygodnik opiniotwórczy Respekt, powołując się na dane statystyczne.
Czterech żołnierzy zginęło w czasie rozejmu na Ukrainie. Unia czeka z wprowadzeniem sankcji Jeśli zawieszenie broni nie będzie respektowane, Wspólnota uruchomi kolejne obostrzenia. Rosja ostrzega.
Unia Europejska może cofnąć sankcje. Jest jeden warunek Nowy pakiet zakazów uzgodniony w piątek przez ambasadorów państw UE, w poniedziałek musi zostać zatwierdzony.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)