Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Racjonowanie benzyny w Nowym Jorku

0
Podziel się:

Dziesięć dni po przejściu huraganu Sandy i dzień po pierwszej zimowej wichurze burmistrz Nowego Jorku ogłosił racjonowanie benzyny w mieście.

USA: Racjonowanie benzyny w Nowym Jorku
(PAP/EPA)
bEJmHRKJ

Dziesięć dni po przejściu huraganu Sandy i dzień po pierwszej zimowej wichurze w sezonie burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg ogłosił racjonowanie benzyny w mieście. Jego zdaniem paliwa może brakować jeszcze przez dwa tygodnie.

Od piątkowego poranka samochody z rejestracją kończącą się na nieparzystą liczbę będą mogły tankować w dni nieparzyste, a samochody z liczbą parzystą - w parzyste.

Na konferencji prasowej Bloomberg przypomniał, że po huraganie Sandy, największym od kilkudziesięciu lat w tym regionie, podobny system racjonowania wprowadzono w sąsiednim stanie New Jersey. Zdaniem burmistrza wszystko wskazuje na to, że system działa.

bEJmHRKL

Obecnie w Nowym Jorku otwartych jest tylko jedna czwarta wszystkich stacji benzynowych - poinformował Bloomberg. Na zamkniętych stacjach brakuje elektryczności lub nie dostarczono do nich jeszcze paliwa.

W Nowym Jorku na napełnienie baku na czynnych stacjach trzeba czekać kilka godzin. Niektóre stacje wprowadziły ograniczenia, polegające na tym, że klient może zatankować maksymalnie za 40 dolarów.

Stanie w długich kolejka _ zwiększa frustrację, a benzyny może brakować jeszcze nawet przez dwa tygodnie _ - ocenił burmistrz. Systemem racjonowania nie będą objęte m.in. karetki pogotowia, autobusy i taksówki - dodał.

Przez stany północno-wschodniego wybrzeża przeszedł ponad tydzień temu huragan Sandy, później przemianowany na cyklon. Z kolei w środę zimowa wichura Athena przyniosła mieszkańcom wschodniego wybrzeża USA falę mrozów, porywisty wiatr oraz opady śniegu i deszczu. Ponownie doszło do przerw w dostawach prądu.

bEJmHRKR
Czytaj więcej w Money.pl
Śnieżyca po huraganie. Wielka ewakuacja Obfite opady śniegu zanotowano również na stany New Jersey , Pensylvanię i Connecticut.
Wielu Polaków wciąż odczuwa skutki Sandy W wielu najbardziej dotkniętych huraganem Sandy rejonach Nowego Jorku wciąż nie ma ani prądu, ani gazu, ani ogrzewania.
Prezydent odznaczył policjanta. Zginął w USA Artur Kasprzak zginął, ratując rodzinę i znajomych od utonięcia podczas uderzenia huraganu Sandy - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
bEJmHRLm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)