Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Szkoły skracają naukę do czterech dni w tygodniu

0
Podziel się:

W co najmniej w 292 okręgach prowadzą one zajęcia tylko przez cztery dni, zwykle od wtorku do piątku włącznie.

USA: Szkoły skracają naukę do czterech dni w tygodniu
(dra_schwartz/iStockphoto)

Z powodu restrykcji budżetowych coraz więcej szkół publicznych w USA skraca naukę do czterech dni w tygodniu, co - jak przyznają sami nauczyciele - musi się odbić na poziomie wiedzy wynoszonej z nich przez uczniów.

Jak okazało się z badań przeprowadzonych przez _ Washington Post _, szkoły już co najmniej w 292 okręgach szkolnych prowadzą zajęcia tylko przez cztery dni, zwykle od wtorku do piątku włącznie.

W całych Stanach Zjednoczonych jest około 15 000 okręgów szkolnych, więc naukę skrócono na razie w niewielkim ich ułamku. Jednak liczba okręgów pracujących na tych zasadach wzrosła ponaddwukrotnie przez ostatnie dwa lata.

Nauka w USA w publicznych szkołach średnich i podstawowych i tak trwa krócej niż w wielu krajach wysoko rozwiniętych i krajach wschodzących rynków, np. w Azji.

Eksperci ostrzegają, że może to się odbić na poziomie wykształcenia przyszłych pokoleń Amerykanów. Przyznają to sami nauczyciele, chociaż mają więcej wolnych dni przy skróconym tygodniu nauki.

Więcej na temat szkolnictwa - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t82153.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/miliardy;euro;na;korepetycje;to;efekt;presji,110,0,841582.html) Miliardy euro na korepetycje. To efekt presji Według raportu KE, w niektórych krajach Unii nawet więcej niż połowa uczniów korzysta z prywatnych korepetycji. Najwięcej Niemczech, we Francji oraz w Grecji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polowa;szkol;nieprzygotowana;na;szesciolatki,250,0,793850.html) Połowa szkół nieprzygotowana na sześciolatki W placówkach brakuje stołówek oraz ławek i łazienek dostosowanych do wzrostu dzieci, a nawet ciepłej wody.
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)