Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aborcja
24.10.2012 19:43

Ustawa antyaborcyjna. To postanowili posłowie

Zakaz aborcji ze względu na upośledzenie lub nieuleczalną chorobę płodu - to zakłada projekt, który właśnie został przegłosowany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zakaz aborcji ze względu na upośledzenie lub nieuleczalną chorobę płodu - to zakłada projekt nowelizacji ustawy autorstwa Solidarnej Polski, który właśnie został odrzucony przez Sejm w głosowaniu.

aktualizacja 20:12

Za odrzuceniem głosowało 245 posłów, przeciw - 184, 10 wstrzymało się od głosu. Wcześniej posłowie przyjęli wniosek o rozszerzenie porządku obrad o drugie czytanie tego projektu.

Jego odrzucenie zarekomendowały we wtorek sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny. Wniosek w tej sprawie złożył Jarosław Katulski (PO).

Projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży - zgłoszony przez posłów Solidarnej Polski - wprowadza zakaz przerywania ciąży w przypadkach, gdy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Autorzy nazywają to zakazem _ aborcji eugenicznej _.

Dwa tygodnie temu Sejm po pierwszym czytaniu projektu opowiedział się za dalszymi pracami nad nim. Klub PO zgłosił wówczas wniosek o odrzucenie projektu, ale zagłosowało za nim 189 posłów, 207 było przeciw, a 30 wstrzymało się od głosu. W klubie PO nie zarządzono wówczas dyscypliny w głosowaniu nad tym projektem: za dalszymi pracami nad nim opowiedziało się 40 posłów Platformy, a 28 wstrzymało się od głosu.

Czytaj więcej w Money.pl
Aborcja będzie możliwa? Jest projekt ustawy Projekt klubu SLD dopuszcza przerywanie ciąży do 12 tygodnia. Po tym terminie aborcja byłaby możliwa tylko w trzech przypadkach.
Zalegalizowali aborcję. Trzeci na kontynencie Urugwajski Senat stosunkiem głosów 17 do 14 zalegalizował aborcję do 12 tygodnia ciąży.
Nie chce zmuszać do heroizmu. Zagłosuje... Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin zadeklarował, że jest przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.
Tagi: aborcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz