Notowania

ustawa o in vitro
27.04.2012 13:08

Ustawa o in vitro nie spowoduje rozpadu Platformy

Mówienie o tym, że Platforma pęknie przy sprawie in vitro, to myślenie życzeniowe opozycji - uważa Ewa Kopacz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

_ - PO nie zmieniła się od czterech, sześciu, ośmiu czy dziesięciu lat. Gwarantuję, że nie rozwali się też przy sprawie in vitro czy związków partnerskich _ - powiedziała na antenie TVP Info marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Jej zdaniem w sprawie in vitro nie będzie w klubie PO dyscypliny partyjnej, a ona sama jest zwolenniczką tej metody.

_ - Mówienie o tym, że Platforma pęknie przy sprawie in vitro, to myślenie życzeniowe opozycji - _ stwierdziła Ewa Kopacz. -_ W PO zawsze byli ludzie o poglądach bardziej liberalnych i tych bardziej na prawo. Nie przeszkadzało im to być w jednej partii, nikt nie czuł dyskomfortu. W tych dyskusjach ucierały się stateczne decyzje - _ powiedziała.

Marszałek zapowiedziała, że przy głosowaniu w tej sprawie nie będzie obowiązywała dyscyplina partyjna w klubie PO. _ - To ustaliśmy wcześniej, w tych sprawach dyscypliny nie ma, każdy z nas głosuje według własnego odczucia, własnego sumienia _ - podkreśliła.

Ewa Kopacz jest zwolenniczką in vitro, ponieważ według niej ta metoda jest jedynym sposobem dla miliona par, które nie mają środków, by mieć własne dziecko. _ _

O in vitro czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński ostro o in vitro. Zobacz, co powiedział - _ Nasze stanowisko jest znane, my nie akceptujemy tej metody, bo ona jest, taką jakby wielokrotną aborcją _ - uważa Jarosław Kaczyński.
Będą się bić o in vitro. Projektów jest kilka Sprawą in vitro zajmował się już parlament poprzedniej kadencji. Tym razem coś ustalą?
Platforma ujawnia plany w sprawie in vitro Projekt dopuszcza in vitro nie tylko dla małżeństw, zezwala też na mrożenie zarodków. Nie ma w nim natomiast mowy o refundacji z budżetu państwa.
Tagi: ustawa o in vitro, Ewa Kopacz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz