Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ustawa śmieciowa
03.08.2013 16:20

Ustawa śmieciowa chwalona przez prezydenta Komorowskiego

To jak wydamy pieniądze będzie miało decydujący wpływ dla rozwoju całej Polski przez długie lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Dominski/REPORTER)

Prezydent chwali efekty działania ustawy śmieciowej. Od miesiąca to samorządowi urzędnicy, a nie mieszkańcy decydują, kto w każdej z gmin zajmuje się wywózką odpadów. Odwiedzający dziś Szczecin, prezydent Bronisław Komorowski podsumował pierwsze efekty wprowadzenia w życie nowych regulacji.

Bronisław Komorowski wskazał na zachodniopomorską gminę Stępnica. Tu trzykrotnie zwiększyła się ilość segregowanych śmieci i odpadów - zauważył prezydent. Chwalił też wspólne inicjatywy 22 gmin w dolinie rzeki Parsęty, która razem prowadzą gospodarkę wodno-ściekową.

- _ Rozwiązywanie problemów zagospodarowania śmieci nie widać. Jak się tego nie robi to bardzo czuć. Na przykładzie związków gminnych widać, że zgoda nie tylko buduje, ale i ładniej pachnie _ - powiedział prezydent.

Podkreślił, że przy nowym rozdaniu środków unijnych na ochronę środowiska i gospodarkę komunalną należy budować, modernizować tak by uwzględniona była perspektywa rozwoju demograficznego. - _ Trzeba uwzględnić, gdzie ludzie będą mieszkać, ilu ich będzie, jak będą żyli, czy będą starzy czy młodzi. Aby nie wydawać pieniędzy w powietrze. Zawsze, nawet gigantyczna transza pieniędzy, jest ograniczona. To jak wydamy pieniądze będzie miało decydujący wpływ dla rozwoju całej Polski przez długie lata _ - dodał prezydent.

Bronisław Komorowski podkreślił, że Polska po raz ostatni otrzyma tak dużą transzę pieniędzy z tytułu członkostwa w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Bez deklaracji śmieciowej zapłacisz więcej Do tej pory do stołecznego magistratu trafiło 76 tys. deklaracji. A powinno ich być w sumie około 350 tysięcy.
Nowe przepisy nie zachęcają do segregowania Aż 27 proc. ankietowanych uważa, że nowe regulacje raczej nie zachęcają, a 20 proc., że zdecydowanie nie zachęcają do segregowania odpadów komunalnych.
Kary dla łamiących ustawę śmieciową Tylko 17 gmin w Polsce nie przeprowadziło dotąd przetargów związanych z wywozem śmieci.
Tagi: ustawa śmieciowa, bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz