Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Usterki Dreamlinerów. Eksperci z USA już w Japonii

0
Podziel się:

Grupa amerykańskich ekspertów ds. bezpieczeństwa lotniczego przybyła do Japonii, by zbadać ostatnie incydenty z udziałem samolotów Boeing 787 Dreamliner.

Usterki Dreamlinerów. Eksperci z USA już w Japonii
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)
bETaewXV

Grupa amerykańskich ekspertów ds. bezpieczeństwa lotniczego przybyła do Japonii, by zbadać ostatnie incydenty z udziałem samolotów Boeing 787 Dreamliner. Z powodu usterek w środę w kraju wstrzymano loty wszystkich maszyn tego typu.

Eksperci, wśród których są m.in. członkowie Federalnego Urzędu ds. Lotnictwa (FAA) oraz pracownicy firmy Boeing, przylecieli na lotnisko w mieście Takamatsu, na zachodzie kraju, gdzie dokonają przeglądu maszyny należącej do linii All Nippon Airways (ANA).

W środę ten Dreamliner awaryjnie lądował w Takamatsu, po tym jak w kabinie pilotów wkrótce po starcie pojawił się dym. Według komunikatu przewoźnika, przyrządy wskazywały na awarię jednej z baterii zasilających aparaturę pokładową. Obecnie samolot badany jest przez japońskie ministerstwo ds. transportu.

bETaewXX

W ciągu 10 dni w Dreamlinerach należących do japońskich linii lotniczych wykryto sześć usterek. W środę ANA oraz Japan Airlines (JAL) wstrzymały loty wszystkich nowych samolotów tego typu w celu dokładnego zbadania ich stanu technicznego.

Swoje samoloty Boeing 787 Dreamliner tymczasowo uziemiły też Stany Zjednoczone, Indie, Chile i Etiopia. Wszystkie rejsy samolotów tego typu wstrzymała również Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Japonia była dotychczas największym rynkiem zbytu dla Dreamlinerów: ANA i JAL posiadają łącznie 24 samoloty tego typu z 50 dotychczas sprzedanych. Linie ANA były pierwszymi na świecie, które otrzymały w listopadzie 2011 roku ten model samolotu.

Czytaj więcej w Money.pl
Co dreamlinerami LOT-u? Firma rozważa... Należące do LOT-u dreamlinery są sprawne i bezpieczne, ale trafią na przegląd techniczny - poinformował wiceprezes LOT Tomasz Balcerzak.
Nowe kłopoty z Dreamlinerem. Tym razem... W Boeingu 787 linii All Nippon Airways wykryto wyciek z silnika. To już czwarty problem z tą maszyną w tym tygodniu.
Kolejna groźna awaria w Dreamlinerze Do wycieku paliwa doszło w Boeingu 787 Dreamliner japońskich linii Japan Airlines, który ruszał właśnie do startu z Bostonu do Tokio - informuje telewizja CNN.
bETaewYy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)