Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Utrudnienia na kolei. Zerwana sieć trakcyjna w Warszawie

0
Podziel się:

Przyczyną awarii było obniżenie sieci trakcyjnej. Wjechał w nią pociąg relacji Hel-Kraków, co było bezpośrednią przyczyną awarii. Pociąg trzeba było więc wyplątać z zerwanej sieci, a później odholować lokomotywą spalinową.

Utrudnienia na kolei. Zerwana sieć trakcyjna w Warszawie
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Około 30-40 minut opóźnienia mogą mieć pociągi między dworcami wschodnim a zachodnim w Warszawie, przyczyną jest zerwana sieć trakcyjna - poinformował dziś rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Kolejarze liczą, że usuną awarię do godz. 15.

Poza zerwaną siecią, uszkodzony jest także podtrzymujący ją słup. Jak wyjaśnił rzecznik, na miejsce skierowano dwa specjalne pociągi, przeznaczone do usuwania tego typu awarii. Sytuację komplikuje fakt, że ze względu na trwający remont mostu średnicowego na Wiśle część linii między dworcami wschodnim a zachodnim jest zamknięta.

_ Na tej linii normalnie funkcjonują cztery tory. Teraz - ze względu na awarię i remont - działa jeden. Dlatego wprowadziliśmy specjalną organizację ruchu, by zminimalizować utrudnienia, ale zupełnie uniknąć się ich nie da _ - powiedział Siemieniec.

Koleje Mazowieckie i SKM honorują wzajemnie swoje bilety na tym odcinku.

Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, niektóre pociągi z Radomia mogą być kierowane drogą okrężną, przez Warszawę Gdańską, a niektóre pociągi z Sochaczewa mogą być kierowane do stacji Warszawa Gdańska, z pominięciem odcinka Warszawa Gołąbki - Warszawa Zachodnia, lub kończyć bieg na stacji Warszawa Zachodnia.

Przyczyną awarii było obniżenie sieci trakcyjnej. Wjechał w nią pociąg relacji Hel-Kraków, co było bezpośrednią przyczyną awarii. Pociąg trzeba było więc wyplątać z zerwanej sieci, a później odholować lokomotywą spalinową. Dopiero wtedy kolejarze mogli zacząć naprawiać sieć.

Czytaj więcej w Money.pl
Pociągi stoją, bo złodzieje ukradli... Według służb kryzysowych wojewody śląskiego, do kradzieży doszło przed godz. 2 w nocy. Jak powiedział dyspozytor PKP, w obniżoną po kradzieży sieć wjechał jeden z pociągów, udało się go już wyciągnąć.
Kolejowa zapaść na Śląsku. PKP proponuje... 13 pociągów należących do Kolei Śląskich nie wyjechało dziś rano w trasy. Zobacz, którzy pasażerowie mogą mieć problemy.
Pociągi utknęły. Awaria na trasie kolejowej Przewozy Regionalne uruchomiły już komunikację zastępczą do Wałbrzycha oraz Jaworzyny Śląskiej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)