Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uwolnienie Tymoszenko. Przewodniczący PE prosi o przerwanie głodówki

0
Podziel się:

Martin Schulz, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, przekazał córce byłej premier, Jewhenii, list dla opozycjonistki. Zapewnił w nim, że pozostanie w pełni oddany sprawie jej uwolnienia.

Uwolnienie Tymoszenko. Przewodniczący PE prosi o przerwanie głodówki
(imago stock&people/EAST NEWS)

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego (PE) Martin Schulz zaapelował do b. premier Julii Tymoszenko o przerwanie głodówki, którą ogłosiła na znak solidarności z Ukraińcami demonstrującymi w Kijowie - poinformowała w piątek jej partia Batkiwszczyna.

W ramach szczytu Partnerstwa Wschodniego, obradującego w Wilnie, Martin Schulz przekazał córce byłej premier, Jewhenii, list dla opozycjonistki - podano w służbie prasowej Batkiwszczyny, partii Julii Tymoszenko, która odbywa karę więzienia.

Schulz powiadomił w nim byłą premier, że 5 grudnia Parlamentowi Europejskiemu zostanie przedstawiony raport misji wysłanników PE na Ukrainę Aleksandra Kwaśniewskiego i Pata Coksa.

Jak napisał w liście Schulz, Parlament Europejski głęboko boleje, że Ukraina postanowiła przerwać proces wiodący do podpisania porozumienia z UE. _ Wiem, że ta umowa była Twoim celem. Wyrażam podziw, że nie zaprzestałaś i nie zaprzestajesz walki o tę umowę _ - dodał.

Przewodniczący PE wskazał też na ogromną pracę, jaką dla usunięcia przeszkód na drodze do podpisania umowy wykonała misja Kwaśniewski-Cox. Podkreślił, że mimo wszelkich wysiłków misji problem politycznie motywowanego wymiaru sprawiedliwości na Ukrainie pozostaje nierozwiązany. Zapewnił przy tym, że _ pozostanie w pełni oddany _ sprawie uwolnienia Julii Tymoszenko.

Rozpoczęta 18 miesięcy temu misja miała pomóc w spełnieniu przez Ukrainę warunków, od których UE uzależniła podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Jednym z nich było uwolnienie Julii Tymoszenko.

Skazana na siedem lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją Tymoszenko ogłosiła w poniedziałek głodówkę, domagając się od władz kraju podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, do której przygotowania Kijów wstrzymał w czwartek w zeszłym tygodniu. Zaapelowała też do Ukraińców o dalszą walkę na rzecz podpisania umowy, co miało się odbyć na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Demonstracje przeciwko wstrzymaniu przygotowań do zawarcia umowy trwają na znanym z czasów pomarańczowej rewolucji centralnym placu Kijowa, Majdanie Niepodległości.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/m83097.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uwolnienie;julii;tymoszenko;trzy;warianty;rozwiazania;problemu,31,0,1397023.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tymoszenko będzie wolna? Jest szansa Uwolnienia Tymoszenko domaga się Unia Europejska, uzależniając od tego planowane na listopad podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/m214501.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;dramatyczny;apel;corki;tymoszenko,240,0,1236208.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Dramatyczny apel córki Tymoszenko Jewhenija Tymoszenko oświadczyła, że główną odpowiedzialność za życie jej matki ponosi prezydent Wiktor Janukowycz oraz prokurator generalny i jego zastępca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/m242893.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/julia;tymoszenko;oglosila;glodowke,241,0,1428465.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Julia Tymoszenko ogłosiła głodówkę List Tymoszenko obrońca odczytał ze sceny ustawionej przez opozycję na placu Europejskim w Kijowie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)