Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Valeo przenosi część produkcji chłodnic ze Szwecji do Polski

0
Podziel się:

Francuski koncern Valeo, produkujący części motoryzacyjne, zamierza przenieść część produkcji chłodnic z fabryki w Szwecji do Skawiny koło Krakowa

bESmhIXp

- poinformował PAP w poniedziałek Roman Wąsik, dyrektor Valeo w Polsce.

'Zgodnie z planami koncernu produkcja chłodnic z fabryki w Mjallby w Szwecji zostanie przeniesiona do fabryk w Skawinie koło Krakowa, a także we Francji i Hiszpanii' - powiedział Wąsik.

Według niego przesunięcie produkcji chłodnic, które ma nastąpić jeszcze w tym roku, nie wymaga budowy nowego zakładu pod Krakowem, wystarczy miejsca w niedawno ukończonej fabryce tych urządzeń w Skawinie.

bESmhIXr

'Jeszcze jest za wcześnie, żeby szacować o ilu pracowników zwiększy się zatrudnienie w Valeo w Polsce z tego powodu' - dodał Wąsik.

Koncern Valeo posiada obecnie w Polsce fabryki wycieraczek w Zielonkach k. Krakowa, chłodnic w Skawinie, wiązek elektrycznych w Czechowicach-Dziedzicach oraz centrum dystrybucyjne w Warszawie, które łącznie zatrudniają 1.300 osób.

Valeo jest francuską grupą kapitałową, której trzon stanowi spółka notowana na giełdzie w Paryżu.

Firma, wytwarzająca części dla największych producentów samochodów na świecie, posiada ponad 110 zakładów produkcyjnych, blisko 50 centrów badawczo-rozwojowych oraz dystrybucyjnych w kilkudziesięciu krajach. Zatrudnia w nich ponad 50 tys. osób.

bESmhIXS
motoryzacja
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)